رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و بلاروس پیشنهاد کرد:

مبادله استاد و دانشجو میان ایران و بلاروس

کدخبر: 426492
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی به معاون وزیر صنایع بلاروس پیشنهاد مبادله استاد و دانشجو و انجام پروژه های علمی و پژوهشی مشترک میان ایران و بلاروس داد.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و بلاروس در جریان بازدیدهای علمی و اقتصادی گروه دوستی پارلمانی بر تقویت روابط اقتصادی میان دو کشور، مبادله استاد و دانشجو، انجام پروژه های علمی و پژوهشی مشترک و تحکیم روابط دوستانه دو کشور در سایه تحولات جدید صحنه بین الملل تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، هیأتی از گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و بلاروس که به ریاست ابوالفضل عمویی به مینسک سفر کرده در دومین روز اقامت خود در بلاروس علاوه بر ملاقات با معاون وزیر صنایع بلاروس، به عنوان وزارت خانه متولی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور، از سایت خودروسازی ماز، آکادمی ملی علوم بلاروس و تکنو پارک مینسک بازدید به عمل آورد و با مدیران آنها در خصوص زمینه های مستعد برای توسعه همکاری ها گفت و گو کرد.

ابوالفضل عموئی  در این بازدیدها و دیدارها بر تقویت روابط اقتصادی ایران و بلاروس، ضرورت تعریف زمینه های جدید برای همکاری ها، مبادله استاد و دانشجو، انجام پروژه های علمی و پژوهشی مشترک، تحکیم روابط دوستانه دو کشور در سایه تحولات جدید صحنه بین الملل و برگزاری نشست بعدی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و بلاروس در تاریخ از پیش تعیین شده، تاکید کرد.

طرف بلاروسی نیز ضمن ابراز خرسندی از سفر نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مینسک، از اراده مقامات بلاروسی، مراکز علمی، آموزشی و فرهنگی و شرکت های تجاری و اقتصادی این کشور برای بسط و گسترش همکاری های فیمابین خبر دادند.

طرف بلاروسی ابراز امیدواری کرد که این سفر آغازگر فصل نوینی در روابط دوستانه سیاسی و پارلمانی باشد و موجب تسهیل سایر ابعاد همکاری ها بویژه در حوزه های تجاری و اقتصادی شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما