روایت خبرگزاری رسمی دولت از اعتراضات خوزستان

در خوزستان چه خبر است؟حضور قوی پلیس در شهرها

کدخبر: 428023
پلیس در شهرهای شادگان، ماهشهر، ایذه، دشت آزادگان و برخی مناطق اهواز حضوری قوی داشت ولی مردم هم به خیابانها نیامدند.

به گزارش ایرنا،برخی شهرهای استان خوزستان چند شبی است که به بهانه تنش آبی شاهد اعتراضات و بعضا اغتشاشات بوده ولی امشب این استان شب آرام و بدون تجمعی را سپری کرد.

اکنون که آبرسانی در خوزستان بصورت گسترده درحال وقوع است  و آرامش به مردم بازگشته جریان معاند و برانداز با انتشار کلیپ های مختلف جعلی و نشر آنها در فضای مجازی و بعضا پخش از شبکه های ماهواره ای بدنبال استمرار خشونت و القای کشته سازی است در حالی که به جز چند تجمع پراکنده محدود در ماهشهر و شادگان شامگاه پنجشنبه تمام شهرهای خوزستان آرام و بدون تنش بود.

گزارشهای میدانی خبرنگاران ایرنا حاکیست با توجه به جاری شدن آب در رودخانه کرخه نور از روز گذشته اعتراضات در اغلب شهرهای خوزستان درغرب استان فروکش کرد و امشب هم مابقی شهرها به آرامش رسیدند.

استاندار خوزستان به همراه فرمانده سپاه استان روز پنجشنبه به ایذه رفتند و پس از دیدار با بزرگان این شهرستان قول دادند مشکلات آبی آنها را پیگیری کنند و همین امر در آرام کردن مردم ایذه که دو شب پیاپی نا آرام بود نقشی موثر داشت.

همچنین روز گذشته استاندار خوزستان با جمعی از بزرگان و شیوخ عرب شهرهای غرب استان دیدار کرده و همین امر در آرام کردن مردم تاثیر گذار بود.

هر چند پلیس در شهرهای شادگان، ماهشهر، ایذه، دشت آزادگان و برخی مناطق اهواز حضوری قوی داشت ولی مردم هم به خیابانها نیامدند.

برخی شهرهای استان خوزستان نظیر خرمشهر، آبادان، ماهشهر، شادگان، دشت آزادگان، هویزه ، شوش و ایذه و در مواردی هم دزفول و اندیمشک در روزهای گذشته شاهد اعتراضات مردمی بود که در برخی شهرها این اعتراضات در پایان  به زد و خورد منجر شد.

در جریان این اعتراضات اشرار مسلح و معاند، ستوان دوم  "ضرغام پرست" را حین انجام ماموریت، به شهادت رساندند و یک مأمور دیگر را مجروح کردند.

این دو مأمور برادر بودند که یکی به شهادت رسید و دیگری  از ناحیه پا مجروح  و برای مداوا به مرکز درمانی منتقل شد.استان خوزستان از ابتدای امسال به دلیل خشکسالی و کاهش منابع آبی وارد چالش آبی شد.

تیتر یک
  • تاریخ انقضای میلیتاریسم آمریکایی فرارسیده است؟

    اقتصادنیوز: رئیس و عضو ارشد اندیشکده کوئینسی در تحلیلی برای نشریه فارن افرز استدلال کرده‌اند که استفاده ایالات متحده…

از دست ندهید
بلیط هواپیما