بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو لغو می شود؟

کدخبر: 429385
اقتصاد نیوز : در صورت ادامه شیوع کرونا و کاهش نیافتن تعداد مبتلایان به ویروس کووید 19، احتمالا بازی‌های پارالمپیک 2020 لغو می شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، بازی‌های المپیک 2020 توکیو در حالی با وجود مخالفت‌ مردم ژاپن به خاطر نگرانی از شیوع موج جدید شیوع ویروس کرونا در این کشور از تاریخ 23 جولای (اول مرداد) آغاز شده که با وجود وضع پروتکل‌های بهداشتی شدید، از تاریخ اول جولای (10 تیر) تاکنون شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا که با بازی‌های المپیک توکیو در ارتباط هستند به 169 نفر رسیده است.

حالا نسخه ژاپنی پایگاه خبری «یاهو» خبر می‌دهد که در یک روز گذشته بیش از 9 هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور ژاپن به ثبت رسیده که همین باعث شده تا دولت ژاپن وضعیت اضطراری برای مناطق بیشتری از توکیو، محل میزبانی بازی‌های المپیک 2020 در نظر بگیرد.

«یاهو» همچنین خبر داد که یکی از مشاوران دولت ژاپن پیشنهاد کرده در صورت ادامه این وضعیت و کاهش نیافتن تعداد مبتلایان به ویروس کرونا، بازی‌های پارالمپیک 2020 لغو شود.

بازی‌های پارالمپیک 2020 که مانند بازی‌های المپیک 2020 برگزاری‌اش به خاطر شیوع ویروس کرونا ی کسال به تعویق افتاد، قرار است از تاریخ 2 شهریور ماه به میزبانی توکیو آغاز شود.

تیتر یک
  • «اقتصادنیوز» بررسی کرد؛

    اقتصادنیوز : تا دو روز پیش میزان بدهی‌های شهر تهران ۶۶ هزار میلیارد بود، اما دو روز پیش علیرضا زاکانی شهردار جدید…

از دست ندهید
بلیط هواپیما