ماسک‌های خاص آمریکایی ها در المپیک جنجال به پا کرد+ عکس

کدخبر: 429726
اقتصاد نیوز : ماسک تیم ملی آمریکا در بازی‌های المپیک ظاهری خاص و سوال‌برانگیز دارد به همین دلیل سخنگوی کمیته المپیک این کشور راجع به آن توضیح می‌دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  همشهری آنلاین از ان‌پی‌آر، وقتی یک ورزشکار آمریکایی در مسابقات المپیک۲۰۲۰ به روی سکو می‌رود، دو چیز نظر افرادی که در خانه تماشاگر بازی‌ها هستند را جلب می‌کند: مدال براق دور گردن و ماسک غیرمعمول روی صورت.

طرح جالب پرچم ایران روی ناخن های دونده المپیکی ایران +عکس

دلنوشته زیبای ناهید کیانی درباره کیمیا علیزاده

ماسک سفید ورزشکاران، منقوش به کلمه «USA» با حروف قرمز بسیار بزرگ است و تقریباً دو و نیم سانتی‌متر جلوتر از صورت  فرد قرار گرفته، همچنین دارای طرحی پلیسه‌ای و متمایز است.

جنجال ماسک های ورزشکاران آمریکایی در المپیک

جان میسون، سخنگوی کمیته المپیک و پارالمپیک ایالات متحده گفت: «این ماسک‌ها ببه دلیل راحتی و تناسب با لباس فرم ورزشکاران ما طراحی شده است.»

تولید کننده این ماسک شرکت نایکی است که گفته است طرح پلیسه روی آن به منظور هماهنگی با چین‌های اریگامی ژاپنی است و جریان و حجم هوا داخل ماسک را بهبود می‌دهد.

به نظر می‌رسد هیچ ویژگی محافظت کننده خاصی در این طرح وجود ندارد اما نایکی از فروش عمومی این ماسک، به زودی، خبر داده است.

ماسک المپیکی نایکی ارزش پزشکی ندارد و نباید مانند N۹۵ به عنوان تجهیزات حفاظتی در نظر گرفته شود.

میسون گفت تیم ایالات متحده در ابتدا تردید داشت که آیا خبرنگاران می‌توانند صحبت‌های ورزشکاران را از پس این ماسک‌های بزرگ بشنوند؟! اما نتیجه قابل قبول بود و «ورزشکاران راضی به نظر می‌رسند.»

وی تاکید کرد که این ماسک قطعاً منحصر به فرد است، اما همه آن را دوست دارند و هیچ بازخورد منفی‌ای شنیده نشده، فقط سوالات زیادی در مورد این ماسک وجود دارد.

تیتر یک
  • زمینه‌ها و انگیزه‌های پیوستن عضو نهم به پیمان شانگهای

    اقتصادنیوز: پس از تقریباً ۱۵ سال، پیشنهاد ایران برای عضویت دائم در سازمان همکاری شانگهای (SCO) توسط اعضای دائم این…

از دست ندهید
بلیط هواپیما