تهدید چکشی نانسی پلوسی جنجالی شد

کدخبر: ۴۳۰۴۶۴
دموکرات‌های آمریکایی از کوین مک‌کارتی، رهبر اقلیت جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان بابت اینکه گفته بود اگر به ریاست برسد، کتک نزدن نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان با چکش قانون‌گذاری برایش سخت خواهد شد، انتقاد کردند.
تهدید چکشی نانسی پلوسی جنجالی شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا از پایگاه ان.بی.سی نیوز، این اظهارات کوین مک‌کارتی جمهوریخواه شامگاه شنبه در مراسم حزبش در تنسی مطرح شد و در آنجا، اعضای جمهوریخواه این ایالت در کنگره آمریکا به او یک چکش بزرگ هدیه دادند.

براساس یک فایل صوتی که "مین استریت نشویل" در توییتر منتشر کرد، این سیاستمدار آمریکایی گفته بود: دوست دارم شما ببینید که نانسی پلوسی (رئیس مجلس نمایندگان آمریکا) آن چکش را به من میدهد.... خیلی سخت است که او را با آن کتک نزنم!

سخنگوی مک‌کارتی در واکنش به انتقادات گفت که "شوخی او مشخص است."  

مک‌کارتی و نانسی پلوسی دموکرات، بر سر انتصاب کمیته تحقیق درباره حمله شش ژانویه به کنگره و اجبار دوباره استفاده از ماسک در مجلس نمایندگان به دنبال دستورالعمل جدید مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، اختلاف‌نظر دارند.

کوین مک‌کارتی و دیگر اعضای جمهوریخواه مجلس نمایندگان به این قوانین اعتراض کرده و بسیاری از آنها از پوشیدن ماسک اجتناب میکنند. نانسی پلوسی، مک‌کارتی را بابت صحبت‌های اخیرش درباره اینکه الزامات بهداشتی جدید مورد تایید علم نیست، "احمق" خطاب کرد.

رهبر اقلیت مجلس نمایندگان آمریکا هم در واکنش به این توهین و با اشاره به اینکه چنین اجباری در سنا وجود ندارد، به خبرنگاران گفت: خب اگر او خیلی زیرک است، میتواند به من بگوید که علم چطور بین ساختمان سنا و مجلس نمایندگان تغییر میکند؟

سخنگوی پلوسی هم در واکنش به اظهارات مک‌کارتی درباره چکش در پیامی توییتری نوشت: تهدید به خشونت علیه کسی که یک هدف برای ترور ناموفق در ششم ژانویه از سوی حامیان ترامپ هم‌حزبی شما بود، غیر مسوولانه و تهوع‌آور است.

یکی دیگر از قانونگذاران دموکرات هم با بیان اینکه باید عذرخواهی انجام شود، گفت "خشونت علیه زنان اصلا خنده‌دار نیست." اریک سوالول دموکرات پا را فراتر گذاشت و خواستار استعفای مک‌کارتی شد.  

تیتر یک
کارگزاری مفید