عکس سردار حاجی زاده در اتاق جسله وزارت خارجه اسرائیل

کدخبر: 431263
عکس سردار حاجی زاده و عنوان او در مقام فرمانده هوا و فضای سپاه در اتاق جلسات وزرات خارجه اسرائیل و در جلسه با سفرا نمایش داده شده است.

نشریه تایمز اسرائیل عکسی منتشر که وزیران خارجه و دفاع این رژیم در حال سخنرانی برای سفرای خود در کشورهای مختلف هستند. این عکس نشان می دهد در هنگام ثبت روی مانیتور اتاق جلسات عکس سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه قرار دارد.در کنار عکس نام و عنوان امیرعلی حاجی زاده حک شده است و به نظر می رسد اعضای کابینه این رژیم در حال معرفی و صحبت درباره این سردار سپاه هستند.

سردار حاجی زاده در حال حاضر فرمانده هوا و فضای سپاه است. نیرویی که از سال 1388 با افزودن بخش فضایی به بخش هوایی،سپاه تشکیل شد.

سردار حاجی زاده

نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران کار خود را از سال 1364 آغاز کرد اما در سال 1388  تصمیم گرفته شد  بخش فضایی نیز به بخش هوایی اضافه شود. نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با نام مستعار نهسا علاوه بر وظایف نیروی هوایی، ماموریت موشکی و فضایی سپاه را عهده‌دار است. فرمانده این نیرو از سال 1388 برعهده سردار امیر علی حاجی‌زاده است.

به گفته سردار حاجی زاده با اقدامات این نیرو جمهوری اسلامی ایراندر حوزه موشک های زمین به زمین، موشک‌های کروز، هواپیماهای بدون سرنشین و حوزه های فضایی، رادار و جنگال  در تراز جهانی قرار دارد و در بین 10 کشور برتر دنیا در این زمینه است

برخی پایگاه های عربی در 11 دی 98 گزارش داده بودند اقدام اسرائیل.برای ترور سردار حاجی زاده شکست خورده است.آن زمان گزارش شد تلاش اسرائیل برای ترور فرماندهان ایرانی، ظاهرا بخشی از استراتژی جدید نفتالی بنت، وزیر دفاع اسرائیل، است.

 

 

 

 

 

 

 

 

از سال ۱۳۸۸ که نیروی هوافضای سپاه تشکیل شد فرماندهی این بخش را بر عهده گرفت. در طول جنگ ایران و عراق، از نیروهای تک‌تیرانداز سپاه بود و در اغلب عملیات‌های گسترده، همچون عملیات‌های کربلای ۴، کربلای ۵، والفجر مقدماتی و والفجر ۸ حضور داشت.[۴] پس از شکل‌گیری نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مهرماه ۱۳۸۸ حاجی‌زاده به عنوان نخستین فرمانده این نیرو منصوب شد و کماکان مسئولیت فرماندهی این نیرو را برعهده دارد.[۵] او پیش از انحلال نیروی هوایی سپاه پاسداران، برای مدت سه سال، و پس از غلامرضا یزدانی به‌عنوان فرمانده پدافند هوایی سپاه فعالیت می‌کرد.[۶]

 

تیتر یک
  • رکوردزنی تامین کسری بودجه در هفته هفدهم

    افزایش نرخ سود در بازار حراج اوراق بدهی موجب شد تا هفته هفدهم رکورد حجم معاملات در بازار اولیه حراج اوراق بدهی را به…

از دست ندهید
بلیط هواپیما