اولین زن سیاهپوستی که در کشتی المپیک طلا گرفت+ عکس

کدخبر: 431694
اقتصاد نیوز : یک ورزشکار سیاهپوست آمریکایی با کسب مدال طلای وزن ۶۸ کیلوگرم کشتی آزاد زنان در المپیک اولین زن سیاه‌پوستی شد که به این مقام می‌رسد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از دانشجو، تامیرا منسا استاک با کسب مدال طلای وزن ۶۸ کیلوگرم کشتی آزاد زنان در المپیک اولین زن سیاه‌پوستی شد که به این مقام می‌رسد. شور و شوق بی‌حد و حصر او باعث شده است در المپیک طرفداران زیادی پیدا کند و دنبال‌کننده‌های جدیدی در رسانه‌های اجتماعی داشته باشد

تامیرا پس از فینال کشتی در حالی که پرچم آمریکا را دور شانه‌هایش پیچیده بود با خبرنگاران صحبت کرد و گفت: احساسی عالی دارم. عاشق اینم که نماینده آمریکا باشم، عاشق زندگی در این کشورم. عاشقشم و خیلی خوشحالم که می‌توانم نماینده آمریکا باشم. عاشقشم!

وی مدتی بعد به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که هم به خود افتخار کرده و هم به حریفش، بلسینگ آبورودودو از نیجریه، چون می‌دانسته است هر کدام پیروز شوند، اولین زن سیاه‌پوستی خواهند بود که به جایزه اول در این ورزش می‌رسند و این‌گونه تاریخ‌ساز می‌شوند.

تامیرا در ادامه گفت: این موی طبیعی را ببینید. واقعا ببینید! از قصد موهایم را توپی هم درست کردم تا ببینند که این‌کار را هم می‌توانند بکنند. او افزود که می‌خواهد زنان جوان ببینند که می‌توانی بی‌خیال باشی و خوش بگذرانی و قوی و سخت و سخت باشی و کشتی‌گیر باشی.

تاریخ سازی در توکیو ۲۰۲۰/ اولین زن سیاهپوست در کشتی طلا گرفت

 
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما