اگر فرزندتان مرداد ماهی است...

کدخبر: 432426
​اگر فرزند شما متولد مرداد ماه می باشد و خواستار اطلاع از خصوصیات اخلاقی مرداد ماهی ها هستید، لازم به ذکر است که خصایص فرزند مرداد ماهی شما عبارتند از...

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نمناک، ​اگر کودک شما در ماه میانه تابستان به دنیا آمده است، ویژگی متفاوتی با سایر کودکان متولد ماه های دیگر دارد. نماد مرداد ماه شیر است پس اگر مشاهده نمودید که فرزند مردادی شما ذاتا حس ریاست را در خود دارد، او به جز این ویژگی، خصوصیات اخلاقی جالبی نیز خواهد داشت که در این بخش از نمناک شما را با این خصوصیات آشنا می کنیم.

شخصیت شناسی بچه های متولد مرداد

کودکان دوست داشتنی مرداد ماهی دارای ویژگی های رفتاری زیر هستند که آنها را از سایر کودکان متمایز می کند. 

کودکان مرداد ماهی، رئیس های کوچولو

کودکان مردادی ذاتا حس ریاست را در خود دارند که گاهی این حس شکل زورگویی به خود می گیرد. این بچه ها ممکن است گاهی بقیه بچه ها را تحت سلطه خود دربیاورند و به آنان حمکرانی کنند اما اگر این حس را درون کودک خود نکشید، این کودکان در آینده مدیران خوب و کاربلدی خواهند شد. 

 

بچه های مردادی، خوش اخلاق و خوش مشرب

گرچه بچه های متولد مرداد ناخوآگاه خودشان را رئیس می دانند اما اخلاقشان خوب و بسیار خوش مشرب هستند، به طوری که کودکان دیگر دوست دارند با آنها بازی کنند و از معاشرت با آن ها لذت ببر ند. این کوچولوهای مردادی با دوستان خود صمیمی هستند و از ارائه هیچ کمکی به آن ها دریغ نمی کنند. 

 

مردادی های کوچولو، شاگردهای محبوب کلاس

کودکان مردادی گرچه خیلی برای درس خواندن وقت نمی گذارند و شاید همیشه نتوانند شاگرد زرنگ کلاس باشند امااین کودکان بسیار خوش اخلاق و خوش مشرب هستند و همواره برای معلم خود جزو شاگردهای محبوب کلاس خواهند بود. ممکن است شما به لحاظ تحصیلی هر از گاهی با آن ها دچار مشکل شوید اما با یک تذکر کوچک می توانید تغییر و تحول شگرفی را در زمینه درسی در او شاهد باشید. 

 

کودکان متولد مرداد، عاشقان تعریف و تمجید

کودکان متولد مرداد دوست دارند خانواده شان در هر جمعی از آنان تعریف و تمجید کند و در معرض دید همه باشند و تعریف های اغراق شده از خود را بشنوند. این کودکان کمی اهل خودنمایی هستند و از تعریف و تمجید دیگران لذت خواهند برد. اگر می خواهید تعریف شما از او تبدیل به حربه ای برای خودنمایی او نشود، برایش روشن کنید که قابلیت هایش نباید به وسیله ای برای خودنمایی برابر دیگران تبدیل شود.

 

کودک متولد مرداد ماه، کودکی ترسو

کودک متولد مرداد ماه گرچه تظاهر به شجاعت می کنند اما در واقع از بسیاری چیزها می ترسند. آنها در مدرسه شخصیتی شجاع، با نشاط و پرانگیزه از خود بروز می دهند.

 

متولدین مردادی کودکانی سرشار از عشق

کودک متولد مرداد ماه بسیار صمیمی و خوش قلب هستند و به همین خاطر مورد توجه و لطف دیگران بوده و بیش از سایر کودکان به محبت مادر و آغوش گرم او نیاز دارند.

 

متولدین مرداد، کودکانی مغرور

بچه های متولد مرداد ذاتا مغرور هستند و اگر اوضاع بر وفق مرادشان نباشد، مانند یک شیر واقعی چنان می غرند اطرافیانشان از این همه خشم و عصبانیت وحشت کنند. هیچ گاه کاری نکنید که غرور این کودکان شکسته شود. 

 

کودکان مردادی گاهی پویا و گاهی تنبل

بچه های متولد مرداد فعالتر از بقیه بچه ها هستند اما وقتی دوره های تنبلی او فرا رسد، آن قدر خسته است که نمی تواند از جایش تکان بخورد و از شما می خواهد از او پذیرایی کنید.

دیگر ویژگی های کودکان مردادی

 • بچه های مردادی بی مهاباتر از بچه های دیگر بوده و بیشتر خود را به خطر می اندازند. 
 • آنها به بازی های متکی به شانس علاقه دارند.
 • دختر بچه های متولد مرداد ماه  عاشق لباس های زیبا هستند. 

ویژگی های نوجوانان مرداد ماهی

 • نوجوان مردادی به حقوق دیگران احترام  می گذارند اما تا زمانی که دیگران نیز حقوق آنان را رعایت کنند.
 • نوجوان مردادی بازیگوش و مهربان هستند.
 • نوجوانان مردادی اغلب به معاشرتی ، شاد ، خوشرو ، صمیمی ، سخاوتمند ، البته کمی هم خودنما هستند اما اگر به آنها بی توجهی شود و غرورشان لگدمال گردد به نوجوانانی ساکت و خجالتی و گوشه گیر تبدیل می شوند.
 • نوجوانان مردادی اغلب دوست دارند بازیهایی انجام دهند که در آن رقابت و خطر وجود داشته باشد.
 • نوجوانان مردادی اغلب از انجام کارهای سطح پایین خشمگین می شوند پس بهتر است کارهای مهمتر و موقرانه تری از آنها بخواهید تا احساس قدرت بکنند.
 • نوجوانان مردادی هر مسئولیتی را بر عهده می گیرند و به خوبی آن را انجام می دهند.
 • نوجوانان مردادی بسیار باهوش است اما در زمینه یادگیری مطالب درسی کمی تنبل هستند.
 • نوجوانان مردادی بچه به پول تو جیبی بیشتری نیاز دارند زیرا بسیار بخشنده هستند اما مدیریت مالی خوبی دارند.
 • نوجوانان مردادی در مورد دوستی ها و روابط عاطفی خود به شدت دچار هیجان و کدورت و شور و غوغا می شوند.
 • نوجوانان مردادی متولد مرداد عاشق مهمانی و آزادی هستند. 

 

با کودکان مردادی چگونه رفتار کنیم

با این قضیه کنار بیایید که فرزند مردادی شما ذاتا حس ریاست را در خود دارد و این حس را در او سرکوب نکنید و به جای سرکوب چنین حسی در جهت تقویت آن به شیوه ای صحیح و اصولی گام بردارید.

سیاست افراط و تفریط را کنار بگذارید و صرفا یک میانه رو باشید.

اگر می خواهید به لحاظ تحصیلی با او دچار مشکل نشوید، از علاقه مندی اش به قدرت استفاده کنید و به او یادآور شوید که اگر خوب درس بخواند در رتبه کلاسی بالا تر از بقیه قرار می گیرد. 

به او بگویید که قابلیت هایش نباید به وسیله ای برای خودنمایی برابر دیگران تبدیل شود. البته او را در جمع سرزنش نکنید.

راه تعامل با این بچه ها را پیدا کنید و بدانید که در مورد آنان تحمیل با ضرب و زور کارساز نیست و زبان خوش قطعا اولین گام است.

غرور این بچه ها را هرگز نشکنید و آن ها را بابت رفتارشان سرزنش نکنید تا غرورشان را خرد نکنید و به آن ها یاد دهید غرورشان را کنترل کنند 

تفاوت غرور و خودنمایی را برای شان روشن کنید. 

اگر این کودکان در چارچوب آرامش قرار بگیرند همه حرف های شما را می پذیرند. 

سرکوب کردن شور و اشتیاق او ممکن است چنان ضربه روحی عمیقی بر او وارد کند که سالها فراموش نکند 

اگر او تنبلی می کند، در این جور مواقع او را به حال خود رها کنید تا بفهمد که دیگران پیشخدمت او نیستند. 

 

تیتر یک
 • اعتبارات رکورد ۲ ساله را شکستند

  بانک مرکزی در هفته منتهی به ۲۲ شهریور ماه رکورد اعتبارات بین بانکی را شکسته و در میان هفته های دو سال اخیر بالاترین…

از دست ندهید
بلیط هواپیما