طالبان: هرکس به سفارتخانه‌ها تعرض کند، مجازات می‌شود!

کدخبر: 432761
اقتصاد نیوز : سخنگوی طالبان اعلام کرد که از همه سفارتخانه‌ها و موسسات بین‌المللی محافظت می‌کنیم و هرکسی که تعرض کند نیز مجازات می‌شود.

به گزارش اقتصاد نیوز، «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان به تسنیم درباره ابراز نگرانی نسبت به امنیت سفارتخانه‌ها، موسسات بین‌المللی و مراکز دیپلماتیک گفت که از تمام این مراکز محافظت می‌کنیم و هر کسی که سوء استفاده و تعرض کند نیز مجازات می‌شود.

وی افزود: طرح مناسبی برای محافظت از نمایندگی‌های سیاسی، مرکز دیپلماتیک و موسسات بین‌المللی در نظر گرفته شده است.

مجاهد تاکید کرد: هر کسی که به چنین نهادها و مراکزی که در افغانستان فعال است، تعرض یا سوء استفاده کند، عاملان آن را مجازات خواهیم کرد.

سخنگوی طالبان اظهارداشت که طالبان به حافظ اماکن، اموال و جان مردم و حتی خارجی‌های مقیم افغانستان نیز متعهد است و به دیگر گروه‌های مسلح خارج از امرات اسلامی نیز هشدار می‌دهد.

پیش از این نیز، «ملا عبدالغنی برادر» معاون سیاسی رهبر طالبان در دیدار با «توماس نیکلسون» نماینده ویژه اتحادیه اروپا برای افغانستان درباره امنیت کارمندان خارجی و محلی سازمان‌ها و سفارتخانه‌های مستقر در افغانستان نیز گفت‌وگو کرده بود.

براساس بیانیه دفتر سیاسی طالبان، ملا برادر اظهارداشت که «طالبان از طرف خویش به مصونیت سازمان‌های خیریه، دیپلمات‌ها و کارمندان آن‌ها متعهد می‌باشد» و بر فعالیت این سازمان‌ها و نهادها تاکید کرد.

تیتر یک
  • «اقتصادنیوز» بررسی کرد؛

    اقتصادنیوز : تا دو روز پیش میزان بدهی‌های شهر تهران ۶۶ هزار میلیارد بود، اما دو روز پیش علیرضا زاکانی شهردار جدید…

از دست ندهید
بلیط هواپیما