پیش بینی هواشناسی| افزایش نسبی دما در جنوب غرب کشور طی سه روز آینده

کدخبر: 432780
اقتصاد نیوز : کارشناس هواشناسی گفت: طی سه روز آینده در جنوب غرب و جنوب کشور افزایش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی درباره آب و هوای امشب گفت: امروز، چهارشنبه، در استان‌های آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، ارتفاعات رشته کوه البرز در قزوین، البرز، تهران، ارتفاعات زاگرس مرکزی و همچنین در برخی نقاط هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و فارس، به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، رشد ابر گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

او با بیان اینکه فردا در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، اردبیل و زنجان، ارتفاع رشته کوه البرز و در استان های قزوین رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود، گفت: در استان‌های البرز، تهران و همچنین در برخی نقاط هرمزگان، جنوب استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و فارس به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رشد ابر  رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

او ادامه داد: روز جمعه در اکثر مناطق کشور آسمانی صاف همراه با وزش باد پیش بینی می شود و تنها در مناطقی از شمال و غرب کشور و ارتفاعات البرز مرکزی همچنین در برخی نقاط هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان به ویژه در ساعات بعد از ظهر رشد ابر همراه با رعد و برق و وزش باد شدید انتظار می‌رود.

ضیائیان بیان کرد :در روزهای شنبه و یکشنبه در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، مازندران، گیلان، شمال سمنان و در ارتفاعات شرق استان تهران افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

کارشناس هواشناسی تصریح کرد: در سایر مناطق کشور آسمان آفتابی خواهد بود.

کارشناس هواشناسی با بیان اینکه در سه روز آینده در جنوب غرب و جنوب کشور افزایش نسبی دما و از ابتدای هفته آینده در بیشتر مناطق کشور روند کاهش نسبی دما پیش بینی می شود، گفت :کاهش دما در شمال شرق کشور و سواحل خزر محسوس‌تر خواهد بود.

ضیائیان ادامه داد : در پنج روز آینده در برخی نقاط شمال شرق و شرق کشور به ویژه در منطقه زابل، وزش باد شدید رخ می‌دهد که گاهی همراه با خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا همراه خواهد بود.

او اظهار کرد: در ساعت اولیه امشب در روزهای شنبه و یکشنبه در جنوب غرب کشور به سبب وزش باد شدید در برخی نقاط احتمال تشکیل گرد و خاک وجود دارد.

ضیائیان بیان کرد: از امشب تا اواخر وقت فردا دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود.

او درباره آب و هوای استان تهران هم گفت: آسمان تهران صاف است و بیشترین دمای تهران ۳۸ و کمترین دما ۲۷ درجه خواهد بود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما