کیهان نظرش درباره طالبان را تغییر داد

کدخبر: 432826
روزنامه کیهان که در یکی دو ماه گذشته از مدافعان طالبان به شمار می رفت و طالبان جدید را با طالبان گذشته متفاوت می دید،دیدگاه خود را تغییر داد.

به گزارش اقتصادنیوز، این روزنامه نوشت:وضعیت افغانستان روز به روز بحرانی‌تر می‌شود و نتیجه این اوضاع نیز تشدید ناامنی، بی‌ثباتی‌، کشتارها و آوارگی بیشتر مردم مظلوم این کشور است. بر اساس گزارش‌ها هنوز کفه ترازو به نفع شبه نظامیان طالبان سنگینی می‌کند و ارتش افغانستان قادر نیست وضعیت میدانی را به نفع خود تغییر دهد.


 تامین امنیت عزاداری محرم

درحالی که طی روزهای اخیر ویدئوهای زیادی از کشتار دوباره شیعیان به دست شبه نظامیان طالبان منتشر شده است. این گروه در پیامی به شیعیان هرات مدعی شد که اگر آنها توانایی تامین امنیت مراسم محرم را ندارند این گروه برای تامین امنیت این مراسم آمادگی دارد. طالبان در پیامی به شیعیان در هرات اعلام کرده که آنها مانند گذشته!! می‌توانند مراسم محرم و دیگر مراسم مذهبی خود را برگزار کنند.در پیام طالبان همچنین با هشدار درباره حمایت از نیروهای«اسماعیل خان»،فرمانده سابق جهادی علیه این گروه آمده است: «اگر از منطقه‌ شما شورش، یا حمایتی از نیروهای اسماعیل خان و نیروهای امنیتی صورت نگیرد، ما به شما مردم کاری نداریم».گفتنی است که وضعیت هرات همچنان ناآرام است و طالبان و نیروهای دولتی درخواست نیروهای تازه نفس کرده‌اند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما