این علامت جالب یعنی بهره هوشی بالایی دارید

کدخبر: 432979
اقتصادنیوز : افراد بسیار باهوش جذب یک نوع کمدی به نام طنز سیاه می‌شوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از spring، تحقیقات نشان می‌دهد که دوست داشتن طنز سیاه نشانه هوش بالاتر است. طنز تاریک نوعی طنز است که با موضوعات شوم مانند مرگ، بیماری، ناهنجاری، معلولیت یا جنگ با سرگرمی تلخ برخورد می‌کند و چنین موضوعات غم انگیز، ناراحت کننده یا بیمارگونه را در قالب طنز ارائه می‌دهد. طنز سیاه، که اغلب گروتسک (چیز عجیب و غریب)، بیمارگونه، یا طنز بیمار نامیده می‌شود، برای بیان پوچی، بی‌حسی، پارادوکس و بی‌رحمی دنیای مدرن استفاده می‌شود.

با کمال تعجب، افرادی که طنز سیاه را دوست دارند نسبت به دیگران کمترین تهاجم و خشم را دارند. به عبارت دیگر، این افرادِ پرخاشگر نیستند که جوک‌های بیمارگونه را دوست دارند. افرادی که طنز سیاه را دوست دارند، تحصیلات بهتری دارند و از هوش کلامی و غیرکلامی بالاتری برخوردارند. افرادی که جوک‌های پیچیده‌تر را ترجیح می‌دهند از ثبات عاطفی بالاتری نیز برخوردارند.

در این طنز شخصیت‌ها یا موقعیت‌ها معمولاً بسیار فراتر از محدوده طنز یا کنایه معمولی هستند و به طور بالقوه نیاز به افزایش تلاش‌های شناختی برای فهمیدن شوخی دارند. در مطالعه‌ای از افراد خواسته شد تا به کارتون‌های طنزپرداز آلمانی به نام اولی اشتاین امتیاز دهند. به عنوان مثال، در یک کارتون مردی که گیج شده بود تلفن را نگه داشته و صدایی در انتهای دیگر خط است و می‌گوید: این دستگاهِ پاسخگوی انجمن خودیاری بیماران آلزایمری است. اگر هنوز موضوع خود را به خاطر دارید، لطفاً صحبت کنید.

نتایج این مطالعه نشان داد افرادی که از هوش بالاتری برخوردارند بیشتر از جوک‌هایی از این قبیل استقبال می‌کنند. به نظر می‌رسد لذت بردن از طنز سیاه بدون هوش بالا دشوار است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما