افشاگری بلومبرگ علیه چین

کدخبر: 433147
اقتصاد نیوز : - شبکه بلومبرگ روز جمعه فاش کرد که آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در حال ایجاد واحد ویژه برای جاسوسی از چین است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا، بلومبرگ به نقل از افراد آگاه گزارش داد که سازمان سیا در حال بررسی پیشنهادات ایجاد "مرکز عملیات برای چین" در ادامه تلاش‌های خود برای شناخت بیشتر  از اصلی‌ترین رقبای راهبردی ایالات متحده است.

ایجاد مرکز ویژه برای چین بخشی از برنامه های ویلیام برنز رییس سازمان سیا است که بر فعالیت های چین در شرق آسیا و اقیانوسیه متمرکز خواهد بود.

سازمان سیا در طرح جدید خود بر این باور است که ایجاد مرکز جداگانه برای چین تأمین تعداد کارکنان، بودجه و توجه به سطح بالای فعالیت های مرتبط با چین را آسان تر می‌کند.

تلاش سازمان سیا برای جاسوسی از چین در حالی انجام می شود که وزارت امور خارجه چین در خرداد ماه آمریکا را بزرگترین هکر جهان خواند و گفت: آمریکا نه تنها از رقبای خود بلکه از متحدانش نیز جاسوسی می کند و آنها را تحت نظر دارد.

«وانگ ون بین» در پکن افزود: خیلی مضحک است که آمریکا به عنوان بزرگترین هکر جهان، پرچم "پاک سازی فضای سایبری" به دست گرفته و ادعای حفاظت از امنیت سایبری در جهان را دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما