زمان بررسی برنامه های وزیر پیشنهادی بهداشت اعلام شد

کدخبر: 433158
اقتصاد نیوز : رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی برنامه‌های بهرام عین‌اللهی وزیر پیشنهادی بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی در نشست فردای این کمیسیون خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس ، حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به معرفی وزرای پیشنهادی رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کمیسیون بهداشت و درمان فردا شنبه (23 مردادماه) از ساعت 10 الی 12 برنامه‌ها و صلاحیت آقای بهرام عین‌اللهی گزینه پیشنهادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را بررسی می‌کند.

وی با بیان اینکه اولویت اول نظام سلامت کشور در شرایط فعلی نحوه مقابله با بیماری کرونا است، خاطرنشان کرد: براین اساس، برنامه‌های پیشنهادی وزیر بهداشت برای مقابله با شیوع گسترده این بیماری و پیشگیری از آن بررسی خواهد شد و در گام بعدی برنامه‌های وی در خصوص اجرای قوانین و اسناد بالادستی نظام سلامت، طرح‌هایی همچون پزشک خانواده و نظام ارجاع، پرونده الکترونیک سلامت و احکام باقی مانده از قانون برنامه ششم توسعه در حوزه سلامت بررسی خواهد شد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: معتقدیم با توجه به شرایط خاص کشور به ویژه در حوزه بهداشت و درمان، وزیر آینده بهداشت باید برنامه‌های خود را برای چهار سال آینده به صورت منظم زمان‌بندی کند و با اولویت‌بندی آنها را دنبال کند.

شهریاری افزود: با  توجه به تداوم بیماری کرونا و مشکلات ناشی از آن، معتقدیم تکلیف وزیر بهداشت در اسرع وقت معلوم شود چرا که در حال حاضر نوعی بلاتکلیفی در همه مجموعه‌ها به ویژه در نظام سلامت وجود دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما