وضعیت کرونا در این استان فوق بحرانی شد!

کدخبر: 433327
اقتصاد نیوز : رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و ۱۰ نفر در اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، شهرام حبیب‌زاده ۲۳ مرداد در جمع خبرنگاران گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و ۱۰ نفر در اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند.

وی با افزود: مجموع واکسن تزریق شده در استان اردبیل در دو نوبت اول و دوم نیز ۲۷۴ هزار و ۳۳۱ واکسن بوده است که از این تعداد ۲۲۷ هزار و ۸۶۹ واکسن مربوط به نوبت اول و ۴۶ هزار و ۴۶۲ واکسن مربوط به نوبت دوم می‌باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل ادامه داد: همچنین ۱۲۳ بیمار کرونایی نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

حبیب‌زاده خاطرنشان کرد: در حال حاضر شمار کل بیماران بستری در استان اردبیل ۷۶۹ نفر است که از این تعداد ۹۷ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه ICU قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با بیان اینکه دسته‌گردانی در استان ممنوع بوده و رستوران‌ها نیز باید فقط بیرون‌بر باشند، گفت: هر گونه ازدحام حتی در ادارات و برگزاری جلسات ممنوع است.

به گفته وی، هم‌اکنون شهرستان‌های اردبیل، پارس آباد، اصلاندوز، گرمی، مشگین‌شهر، سرعین و خلخال در وضعیت قرمز و شهرستان‌های بیله‌سوار، نمین، نیر و کوثر در وضعیت نارنجی قرار دارند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما