شی جین پینگ: همکاری ایران و چین در دوران کرونا، زبانزد شده است

کدخبر: 433859
اقتصاد نیوز : شی جین پینگ، رییس جمهوری چین در پیامی پنجاهمین سال برقراری روابط سیاسی با ایران را تبریک گفت و ابراز آمادگی دارد با تشریک مساعی رییس جمهوری اسلامی ایران، همکاری دو کشور در زمینه‌های مختلف را تحکیم کنند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، «شی جین پینگ»‌ رییس جمهوری خلق چین، در پیامی با تبریک فرارسیدن پنجاهمین سالگرد برقراری روابط سیاسی با ایران،‌ اظهار داشت که آمادگی دارد با تشریک مساعی رییس جمهور کشورمان، همکاری دو کشور در زمینه‌های مختلف را تحکیم کنند.

در متن پیام تبریک رییس جمهوری خلق چین به «سید ابراهیم رییسی» رییس جمهوری آمده است: بدینوسیله فرارسیدن پنجاهمین سالگرد روابط سیاسی جمهوری خلق چین با جمهوری اسلامی ایران را به نمایندگی از دولت و ملت چین، و از طرف خودم، به شما، دولت و ملت ایران صمیمانه تبریک می‌گویم و بهترین آرزو را عرض می‌نمایم.

در ادامه این پیام آمده است: در نیمه قرن گذشته بعد از برقراری روابط سیاسی، ضمن بسط و توسعه مداوم روابط دو کشور، دوستی دیرینه دو ملت تعمیق یافته است. پس از برقراری مناسبات مشارکت راهبردی جامع، اعتماد سیاسی طرفین بیش از پیش تقویت گردیده و همکاری عملی در زمینه‌های مختلف به پیشرفت پایداری دست یافته است. در دوران بعد از شیوع کووید-۱۹، چین و ایران همچون سرنشینان یک کشتی از یکدیگر حمایت و پشتیبانی کردند که داستانی زبانزد همکاری مبارزه با کووید-۱۹ روایت شده است.

شی جین پینگ در ادامه این پیام گفت: به بسط و توسعه روابط چین و ایران اهمیت بسزایی قائل هستم. آمادگی دارم با تشریک مساعی شما و با گرامیداشت پنجاهمین سالگرد روابط سیاسی، ضمن تعمیق دوستی دیرینه، همکاری دو کشور در زمینه‌های مختلف را تحکیم دهیم، مفهوم روابط مشارکت راهبردی جامع را غنی ساخته و رفاه و سعادت را برای دو کشور و دو ملت به ارمغان بیاوریم. آرامش، شکوفایی و اقدار ملی را برای ایران آرزومندم. دوستی دیرینه ایران و چین جاودانه باد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما