اعزام 1000 چترباز آمریکایی به کابل / بایدن درباره افغانستان سخنرانی می کند

کدخبر: 433898
اقتصادنیوز : کاخ سفید اعلام کرد، جو بایدن به زودی درباره تحولات افغانستان برای مردم آمریکا سخنرانی خواهد کرد. این در حالی است که ۱۰۰۰ چترباز دیگر از یگان ۸۲ را به کابل فرستاده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک،  جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا تا ساعات دیگر در مورد وضعیت افغانستان سخنرانی می‌کند.

بایدن اعلام کرده است که ساعت ۱۵:۴۵ به وقت محلی خطاب به مردم در مورد وضعیت این کشور سخنرانی می‌کند.

در عین حال کاخ سفید افزود: نظامیان جدید به افغانستان اعزام می‌شوند و به این ترتیب تعداد نیروهای نظامی آمریکایی در خاک افغانستان به ۷۰۰۰ تن می‌رسد.

فاکس نیوز نیز به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داده است که آمریکا دستور داده ۱۰۰۰ سرباز دیگر نیز به افغانستان فرستاده شوند.

واشنگتن تصمیم دارد که برای تضمین خروج امن پرسنل دیپلماتیک و شهروندان آمریکایی که همچنان در کابل حضور دارند نیروی بیشتری به افغانستان اعزام کند.

درعین حال وزارت دفاع انگلیس نیز اعلام کرده است که ۲۰۰ نظامی دیگر برای تضمین خروج امن پرسنل دیپلماتیک و شهروندانش که در همچنان در کابل حضور دارند به افغانستان اعزام می‌کند.

هزاران شهروند افغان درپی ورود طالبان طی روز و شب یک‌شنبه برای خروج از افغانستان به فرودگاه بین‌المللی حامد کرزای کابل هجوم برده‌اند و همزمان آمریکا اعلام کرد که با اعزام ۷۰۰۰ نیروی نظامی طی چهل و هشت ساعت آینده در کابل، کنترل ترافیک هوایی این شهر را در دست خواهد داشت.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما