به تست منفی کرونا توجه نکنید، چیزی به اسم سرما خوردگی نداریم

کدخبر: 434096
اقتصادنیوز : یک فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری گفت: در بحران کرونا چیزی به اسم سرماخوردگی نداریم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بهداشت نیوز، جاوید صمدی، رئیس بیمارستان بعثت و فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری  گفت: اهمیت بررسی علائم بالینی کرونا از نتیجه منفی تست کرونا بیشتر است. طی سال گذشته بنابر عدم اطلاعات و آگاهی لازم بسیاری از افراد بر این باور بودند که نداشتن کرونا فقط به منزله نتیجه منفی تست پی سی آر و یا سی تی اسکن ریه آنها بوده است اما به تازگی محققان دریافتند علائم بالینی شایع ترین روش برای شناسایی بیمار مبتلا به کروناست.

او افزود: قدرت سرایت و انتقال ویروس کرونا که از ووهان چین به تمام جهان گزارش شده بود ۱/۵ تا ۲ برابر بوده است، یعنی اگر یک فرد مبتلا به کروناویروس در یک جمعی قرار می‌گرفت، پس از ۴۰ دقیقه ۱ تا ۲ نفر به این ویروس مبتلا می‌شدند، اما اکنون با ورود به موج پنجم و جهش زدن این ویروس به نوع دلتا، قدرت سرایت ۷ برابر شده است یعنی اگر در همان دورهمی ۱۰ نفر حضور داشته باشند، ۷ نفر مبتلا می‌شوند، این موضوع بسیار نگران کننده است.

این فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری ادامه داد: متاسفانه ویروس کرونا درمیان قشر جوان شیوع پیدا کرده است و می‌توان گفت افراد ۳۵ تا ۵۰ ساله را درگیر می‌کند.

صمدی برخی از علائم بالینی را در ابتلا به ویروس کرونا اولویت دانست و گفت: هرگونه علائم مشکوک از جمله بدن درد، کوفتگی، خستگی، خارش گلو را باید جدی گرفت زیرا این موارد شایعترین علائم بروز ابتلا به ویروس کروناست. بی توجهی به این علائم می تواند تعداد بالایی از افراد را درگیر کند.

در اکوایران ببینید : دلیل عقب ماندن برکت چیست؟

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما