مسوول راه اندازی شرکت نوستالژیک مینو درگذشت

کدخبر: 434204
اقتصادنیوز: مهندس سهراب حسابی که در دهه های سی تا شصت شمسی مسوول راه اندازی خطوط نوستالژیک ترین محصولات صنایع غذایی ایران در گروه صنعتی مینو بود روز گذشته جان به جان آفرین تسلیم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، مهندس حسابی که از سال 1338 تا کنون در گروه صنعتی مینو مشغول بکار بود در راه اندازی خطوط تولید محصولات مهمی همچون پفک نمکی مینو ، تک تک ، یام یام، اسمارتیز مروارید ، بیسکویت های ترد و پتی بور، آبنبات های شیری و سه گوش و آدامس شیک که همگی بخش فراموش نشدنی از حافظه ی نوستالژیک مردم ایران هستند نقش کلیدی و تعیین کننده ای داشت.

مهندس حسابی به خاطر هوش و تعهد و دقت نظر ویژه ای که داشت از مهندسان مورد وثوق مرحوم علی خسروشاهی بنیانگزار گروه صنعتی مینو بود و پس از بازنشستگی با وجود اینکه نیاز مالی نداشت به عشق مینو به عنوان مشاور عالی در گروه صنعتی مینو فعالیت داشت و همیشه در رفع موانع فنی و مهندسی تولید یار و یاور این هلدینگ بزرگ صنایع غذایی بود.

پس از انقلاب و با خروج مستشاران فنی و مهندسی از شرکت های ایران ، مرحوم حسابی در راه اندازی مجدد خطوط تولید نقش بسیار ارزنده ای داشت.

مرحوم حسابی از سال 1337 تا سال 1400 در شرکت صنعتی پارس مینو حضور داشت و ضمن درک حضور چند نسل از پرسنل این شرکت به عنوان استاد ، شاگردان بیشماری را در حوزه صنایع غذایی تحویل ایران عزیز داد.

گروه صنعتی مینو با صدور اطلاعیه ای درگذشت این چهره ای برجسته ای فنی مهندسی صنایع غذایی ایران را تسلیت گفت.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما