ادعای نیروهای ارتش آمریکا درباره ساقط کردن یک پهپاد ناشناخته‌ در سوریه

کدخبر: 434810
اقتصاد نیوز : پایگاه‌های آمریکایی در میدان نفتی العمر و گاز کونیکو بزرگترین میادین نفت و گاز در حومه دیرالزور معمولا هدف حملات موشکی ناشناس قرار می‌گیرند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ساعت‌ها پس از گشت‌زنی بر فراز پایگاه‌های غیرقانونی مستقر در سوریه نیروهای ارتش آمریکا در میدان نفتی العمر مدعی شدند پهپاد ناشناخته‌ای را ساقط کرده‌اند. این پهپاد بر فراز میدان نفتی العمر و میدان گاز طبیعی کونیکو در حومه شرقی دیرالزور در سوریه به پرواز درآمده بود.

منابع محلی به خبرنگار اسپوتنیک در دیرالزور گفتند، این پهپاد از ساعات اولیه صبح امروز، شنبه بر فراز میدان نفتی العمر و میدان گازی کونیکو که نیروهای آمریکایی آنجا را مقر نظامی غیرقانونی خود قرار داده‌اند، پرواز کرده بود اما آنها نتوانستند آن را که پروازش تا اطراف میدان نفتی العمر امتداد یافت، ساقط کنند.

منابع اشاره کردند، نیروهای اشغالگر نهایتا توانستند این پهپاد را از طریق سامانه‌های دفاع هوایی در میدان نفتی العمر ساقط کنند و منطقه بعد از آن شاهد تعدادی هلی‌کوپترهای آمریکایی بود که بر فراز دو پایگاه العمر و کونیکو به گشت زنی پرداختند.

پایگاه‌های آمریکایی در میدان نفتی العمر و گاز کونیکو بزرگترین میادین نفت و گاز در حومه دیرالزور معمولا هدف حملات موشکی ناشناس قرار می‌گیرند.

ارتش آمریکا فعالیت‌های هر روزه تجاری خود برای آماده سازی نفت خام و گاز طبیعی سرقت شده از میادین سوریه در دو استان حسکه و دیرالزور را ادامه می‌دهد و آن را از طریق گذرگاه سیمالکا و الولید یا از طریق خط لوله‌های کشیده شده بین چاه‌ها و بین اراضی اقلیم کردستان عراق از زیر رود دجله به بخش‌هایی در عراق صادر می‌کند.

همچنین مشتقات نفت و گاز به استان ادلب می‌رسد که تحت کنترل جبهه النصره است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما