جزئیات دیدار الکاظمی و نخست‌وزیر ژاپن

کدخبر: 434831
اقتصاد نیوز : نخست وزیر عراق تأکید کرد که دعوت از ژاپن برای حضور در اجلاس بغداد به عنوان عضو ناظر، برای همکاری و مشارکت است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «توشیمیتسو موته‌گی» وزیر خارجه ژاپن که قرار است فردا به تهران بیاید، بعد از ظهر امروز شنبه به دیدار مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق رفت.

دفتر نخست وزیری عراق گزارش داد، طرفین عراقی و ژاپنی در این دیدار، راههای افزایش همکاری دوجانبه و مبادلات اقتصادی و هماهنگی مشترک بین دو کشور را بررسی کردند.

الکاظمی گفت که در عراق به روی سرمایه‌گذاریهای ژاپن باز است؛ به ویژه در زمینه‌های انرژی، نفت، برق، انرژیهای جایگزین و تجدیدپذیر.

وی ضمن قدردانی از مواضع ژاپن درباره مسائل منطقه، از پروژه‌هایی که ژاپن در مناطق آزاد شده عراق سرمایه‌گذاری کرده، تشکر کرد.

نخست وزیر عراق تأکید کرد که دعوت از ژاپن برای حضور در اجلاس بغداد به عنوان عضو ناظر، برای همکاری و مشارکت است.

وزیر خارجه ژاپن هم از طرحهای عراق که بازخورد مثبتی در سطوح منطقه‌ای و بین‌المللی داشته است، قدردانی کرد و آن را باعث تثبیت امنیت و ثبات منطقه عنوان کرد.

 موته گی همچنین گفت که ژاپن از برنامه‌های دولت عراق برای اصلاح اقتصادی حمایت می‌کند.

وی در پایان تأکید کرد که ژاپن همچنان به کمک و برنامه‌های همکاری با عراق در زمینه مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری و مقابله با ویروس کرونا ادامه خواهد داد.

تیتر یک
  • «اقتصادنیوز» بررسی کرد؛

    اقتصادنیوز : تا دو روز پیش میزان بدهی‌های شهر تهران ۶۶ هزار میلیارد بود، اما دو روز پیش علیرضا زاکانی شهردار جدید…

از دست ندهید
بلیط هواپیما