عوارض واکسن های فایزر و مدرنا شناسایی شد

کدخبر: ۴۳۵۱۱۳
عوارض جدیدی برای واکسن کرونای فایزر و البته مدرنا شناسایی شده است که محققان در رابطه با علل این عوارض در حال بررسی هستند.
عوارض واکسن های فایزر و مدرنا شناسایی شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  بهداشت نیوز، سویه دلتا شدیدترین نگرانی های موجود در جهان سلامت را به وجود آورده است. علاوه بر شیوع گسترده این بیماری نگرانی دیگری که وجود دارد در رابطه با بی اثر شدن واکسن ها در برابر این سویه است. اما محققان آمریکایی در تحقیقاتی سه مرحله ای بار دیگر تاکید کردند که واکسن های کرونا در برابر سویه دلتا موثر هستند و آن را بی اثر می کنند و یا اینکه حداقل از بروز موارد شدید آن جلوگیری می کنند.

*به دنبال همه گیری گسترده بیماری ویروس کرونا در کشور سریلانکا و در حالی که دلتا ، ویروس غالب در میان بیماران است در سراسر این کشور قرنطینه کامل اعلام شد.

*آنتی بادی های به جای مانده از بیماری سارس در سال های 2002 تا 2004 به احتمال فراوان منجر به تولید یک واکسن موثر علیه ویروس کرونا خواهد شد.

*با افزایش شمار تست های مثبت کرونا در کشور نیوزلند، مقامات این کشور نیز اعلام کردند نیوزلند در قرنطینه کامل قرار دارد.

*اریتم مولتی فرم ، نوعی واکنش آلرژیک پوستی ؛ گلومرولونفریت یا التهاب کلیه سه عارضه جدیدی هستند که برای واکسن های فایزر و مدرنا عنوان شده اند و محققان در حال بررسی ریشه های این عوارض هستند. این دو واکسن از سوی تنظیم کنندگان دارو در اروپا مورد آزمایشات جدیدی قرار می گیرند و قرار است این عوارض جدی بررسی شود. ماه گذشته ، تنظیم کنندگان دارو در اروپا ارتباط احتمالی بین التهاب بسیار نادر قلب و واکسن های mRNA را پیدا کرد. با این حال ، تنظیم کننده اروپایی و سازمان بهداشت جهانی تأکید کرده اند که مزایای این واکسن ها بیشتر از هر خطری است.

*سهام شرکت داروسازی مدرنا از ماه ژوئن تا هفته گذشته 75 درصد افزایش یافته بود. اما از هفته پیش سقوط سهام این شرکت بزرگ داروسازی که واکسن کرونا را ساخته بود آغاز شد و 16 درصد افت داشت. اکنون سهام آن 384 دلار به فروش می رسد.

*در آلمان ماجرای تزریق اب نمک به جای واکسن به بسیاری از شهروندان یکی از مباحث اصلی است. مقامات بهداشتی از مردم شمال آلمان تقاضا کرده اند که آزمایش آنتی بادی بدهند که اگر لازم بود مجددا واکسن را بزنند. یک پرستار در شمال این کشور به هزاران نفر به جای واکسن اصلی کرونا، آب نمک تزریق کرده بود. 

تیتر یک
  • تقویم اقتصادی بازارهای جهانی در هفته آتی + جدول

    اقتصادنیوز: پس از یک هفته معاملاتی کوتاه که در آن بازارها به دنبال افزایش سقف بدهی روند صعودی یافتند، هفته جاری می…

از دست ندهید
کارگزاری مفید