نظر کمیسیون قضایی درباره برنامه وزیر پیشنهادی دادگستری

کدخبر: 435272
اقتصاد نیوز : سخنگوی کمیسیون قضایی و اقتصادی مجلس گزارش کمیسیون قضایی را در خصوص برنامه وزیر پیشنهادی دادگستری ارائه داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرآنلاین، بررسی صلاحیت امیر حسین رحیمی، وزیر پیشنهادی دادگستری هم اکنون در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است.

سیدکاظم دلخوش سخنگوی کمیسیون قضایی و اقتصادی مجلس گزارش کمیسیون قضایی را در خصوص برنامه وزیر پیشنهادی دادگستری ارائه داد:

- کمیسیون قضایی با اتفاق آرا به صلاحیت آقای رحیمی رای قاطع دادند و خوشحال هستیم که ۲۰۰ نماینده در موافقت از ایشان ثبت نام کردند.

- مدرک دکترای تخصصی ایشان در فقه و حقوق جزا توسط وزارت علوم تایید شده است.

- سرپرست سازمان بنیاد شهید سابقه جانبازی ایشان را مکتوب اعلام داشته است، تعهدات شفاهی وزیر در کمیسیون در برنامه‌ها آمده است.

- تاثیر افزایش ارتباطات سازنده بین دولت، مجلس و قوه قضاییه یکی از بحث‌های ایشان است.

-جلوگیری از تعطیلی از واحدهای تولیدی دارای پرونده قضایی و پیگیری لوایح مرتبط با پیشگیری از فساد، تشکیل شعب ویژه برای پرونده‌های قاچاق کالا در استان‌ها، تلاش در جهت بازنگری و اصلاح قوانین و مقررات، بهبود فعالیت و عملکرد فعالان اقتصادی، نظارت و رسیدگی به دعاوی موضوع خصوصی‌سازی، حمایت اجتماعی از آسیب دیدگان جرائم، متناسب سازی حقوق و مزایای کارکنان قوه قضاییه و ... از برنامه‌هاست.

- برنامه‌ها به شکل ۵۰ عنوان ارائه شده است و کمیسیون این برنامه‌ها را از نظرهای مختلف مطلوب ارزیابی کرده است.

- از نظر کمیسیسون قضایی برنامه‌های پیشنهادی  آقای رحیمی با ملاحظه اسناد بالادستی نوشته شده است.

- با توجه به تحصیلات و سوابق اجرایی آقای رحیمی در قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی،  کمیسیون قضایی ایشان را فردی توانمند تشخیص داد و در بررسی نهایی مشروط به اجرای برنامه کامل ایشان فرد توانمند برای تصدی ریاست وزارت دادگستری تشخیص داده شد.انتظار داریم برنامه‌ها به شکل جدی اجرا شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما