طالبان: سیاست ما صلح و آشتی است/ در حال مذاکره با امرالله صالح هستیم

کدخبر: ۴۳۵۲۸۳
سخنگوی طالبان گفت، این جنبش هیاتی را به استان پنجشیر واقع در شمال شرق شهر کابل پایتخت افغانستان که به عنوان کانون مقاومت باقی مانده فرستاده تا در مذاکراتی با امر الله صالح، معاون رئیس جمهور سابق افغانستان شرکت کند.
طالبان: سیاست ما صلح و آشتی است/ در حال مذاکره با امرالله صالح هستیم

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، سهیل شاهین اظهار کرد: ما هیاتمان را برای مذاکرات به پنجشیر فرستاده‌ایم. بنا براین انتخاب به عهده آنهاست. اگر آنها آشتی را رد کرده و به سراغ درگیری بروند این تصمیم آنهاست. در آن مرحله ما مجبور خواهیم شد واکنش نشان دهیم. در غیر این صورت سیاست ما صلح و آشتی است. ما از قبل یک گروه از علمای مذهبی را برای مذاکره با آنها و حل این مساله از طریق گفتگو فرستاده‌ایم.

اسپوتنیک گزارش داد، سخنگوی طالبان همچنین تایید کرد که مذاکرات با صالح ادامه دارد. طالبان به گفته سهیل شاهین، طالبان امیدوار است که روسیه و دیگر کشورهای همسایه افغانستان به بازسازی این کشور کمک کنند.

شاهین بیان کرد: ما با کشورهای همسایه شامل روسیه نه فقط الان بلکه برای سالهای زیادی رابطه داریم. همه آن را می دانند. ما این روابط را ادامه خواهیم داد و امیدواریم این روابط را تقویت کرده و قدرتمند تر کنیم و ما امیدواریم که آنها در بازسازی و ساختن افغانستان مشارکت داشته باشند.

تیتر یک
  • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۱۵ خرداد

    اقتصادنیوز:«نیم قرن با اقتصاد ایران» به سال چهارم رسید. ما در این بخش‌ تلاش می‌کنیم روندهای اقتصاد ایران و جهان را…

از دست ندهید
کارگزاری مفید