شیوع قارچ سیاه در کشور/ یک انتقاد مهم از رئیس بیمارستان امام خمینی

کدخبر: 435396
اقتصاد نیوز : فریبرز ناطقی الهی، در یادداشتی از رئیس بیمارستان امام خمینی انتقاد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، فریبرز ناطقی الهی، بنیانگذار مقاوم سازی و مدیریت بحران در ایران در یادداشتی نوشت: دیشب آخر وقت یک خبر در برخی رسانه ها بر اساس خبری از صدا و سیما پخش شد.


بیشتر بخوانید:

<<<تنها واکسن کرونایی که تایید کامل سازمان غذا و داروی آمریکا را گرفت


عین خبر به شرح ذیل است:

« ابتلا به «قارچ‌‎ سیاه» در تعدادی از بیماران کرونایی

رئیس بیمارستان امام خمینی: بیش از ۱۰ بیمارِ کرونایی با عفونت «قارچ سیاه» در بیمارستان بستری هستند. داروی درمان این عفونت «آمفوتریسین بی» است که در آسیا کمیاب شده است. به دلیل نبود دارو بیماران مبتلا به این عفونت یا فوت می‎کنند یا بینایی خود را از دست می‎دهند. در موج جدید کرونا با افزایش شیوع قارچ سیاه مواجه هستیم.»

>>>> بیشتر بخوانید؛

>>>> ابتلای بیماران کرونایی به قارچ سیاه/ دارو نباشد، بیماران کور می شوند

آیا شما یک پزشک هستید؟ آیا شما رئیس یک بیمارستان بزرگ تهران و کشور هستید؟ آیا شما مدیر بحران یک مرکز و مجتمع بزرگ پزشکی زمان سوانح بزرگ تهران هستید؟ من همیشه آن مجتمع را با تونل ها و تاسیساتش برای زمان زلزله تهران در نظر دارم ولی حالا آیا باید به شما گفت پزشک و مدیر بحران؟ آقای رئیس بیمارستان! لازم بود نام دارو را اعلام عمومی کنید؟ بعد از کمی فکر مطمئنم خودتان هم تایید خواهید کرد که چه لزومی برای این کار داشتید، می شد طی یک نامه «انی» به وزارتخانه اطلاع دهید. 

طبق گفته خود شما، ده نفر بیمار دارید که اگر در این مرحله سکوت می کردید و اسم دارو را نمی گفتید، همه یقینا مداوا می شدند و با وجود این دارو در حد لازم شاید هزاران نفر هم در صورت نادر و ابتلا مداوا می شدند و اصلا خبری هم نمی شد. حتی با ذخایر موجود دارو در کشور امکان هدیه دادن به دیگر کشورها هم در صورت اضطراری فراهم می شد؟ اصلا فرض کنید دارو نیست. اعلام عمومی چه دلیلی دارد؟ آیا مردم عادی به جر پانیک و اضطراب کار دیگری می توانند بکنند؟  در هند در بدترین شرایط این موضوع آنقدر پر رنگ نشد که در خصوص نایابی دارو در تلویزیون خبری داده شود! بنا به آخرین خبر در بدترین شرایط هند در کرونا، با آن جمعیت میلیاردی فقط حدود ١٢ هزار مورد از «بلک فانگوس» گزارش شده است!
‌The surge of black fungus infections presents another complication, with current estimates as reported by the BBC at 12,000 cases and counting.

حال که اسم دارو را گفتید و اعلام عمومی کردید و فرمودید در آسیا آن هم نه فقط ایران دارو  نایاب است، از فردا اگر لازم هم بود دیگر پیدا نخواهد شد من بدبینم آیا فردی دارو را خریداری و انبار کرده است که لازم بود نام آن در سراسر کشور اعلام شود؟! مگر بدون تجویز پزشک مردم داروی فوق تخصصی خریداری و میل می کنند؟ و یا پزشکان کشور نحوه درمان آن را بلد نبودند که باید اعلام عمومی می شد؟! 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما