درخواست زالی از بانک ها برای سرمایه گذاری در تولید و واردات واکسن کرونا

کدخبر: 435414
اقتصاد نیوز : فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران از بانک‌ها دعوت کرد تا در تولید واکسن داخلی کرونا و واردات آن سرمایه‌گذاری کنند.

به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از ایرنا، دکتر علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران اظهار داشت: برخی از پلی فروم‌های داخلی تولید واکسن کرونا دارای دانش فنی خوبی هستند، اما زیرساخت های آنان نیاز به تقویت یا سرمایه گذاری دارد. به نظر می رسد که بانک ها می توانند در این موضوع وارد شوند.

او افزود: این مجموعه ها جزو واکسن‌سازان خوشنام کشور هستند و بانک ها می توانند در این حوزه هم وارد شوند تا تولیدکنندگان داخلی با کمترین نگرانی به دنبال تولید انبوه واکسن‌ کرونا باشند.

زالی ادامه داد: برخی از بانک ها در واردات داروها و تجهیزات پزشکی کمک شایانی به کشور کردند و می توانند در زمینه واردات واکسن کرونا هم مداخله کنند.

وی افزود: در جلسه ستاد ملی مصوب شد دستگاه هایی که توان واردات واکسن را دارند، می توانند به این حوزه ورود پیدا کنند. لذا سیستم بانکی هم می تواند ورود کند.

رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران با اشاره به اینکه سیستم بانکی می تواند در انجام تست های رایگان تشخیص بیماری کرونا مشارکت جدی تری کند، گفت: در حال حاضر تعدادی از بانک ها در این زمینه مشارکت دارند و تعدادی از تست های رایگان را در اختیار شبکه های بهداشتی قرار دادند که این روند می تواند شتاب بگیرد.

وی، بهترین مدل برای کاهش ازدحام در بانک ها را ایجاد فرهنگ بانکداری الکترونیک اعلام کرد و گفت: ما به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد می‌کنیم که پخش پکیج ها، تیزرها و هر نوع تبلیغات و آموزش را با حداقل تعرفه در دستور کار صدا و سیما قرار گیرد تا فرهنگ بانکداری الکترونیک در جامعه نهادینه شود.

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران؛ ۳۰ شهریور

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات ۳۰ شهریور در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده ا…

از دست ندهید
بلیط هواپیما