قد بلندترین مرد آمریکایی درگذشت+ تصاویر

کدخبر: 435446
اقتصاد نیوز : مرد آمریکایی با بیش از ۲ متر قد در ایالت مینه سوتای آمریکا در ۳۸ سالگی درگذشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بلندقد‌ترین آمریکایی که قدی برابر با ۷ فوت و ۸ اینچ (معادل دو متر و ۳۴ سانتیمتر و نیم) داشت، درگذشت.

این آمریکایی اوکراینی الاصل که «ایگور ووکووینسکی» (Igor Oleksandrovych Vovkovinskiy) نام داشت و در ایالت مینه سوتا زندگی می‌کرد و طبق اعلام خانواده اش بر اثر بیماری قلبی در گذشته است.

او که ۳۸ ساله بود، در بیمارستان مایو کلینیک در روچستر بستری بود. مادر او گفت: «ووکووینسکی» که اوکراین را هنگامی که یک پسربچه کوچک بود، ترک کرده تا توموری مغزی را که به غده هیپوفیز او فشار وارد می‌کرد، درمان کند اما پس از ملاقات با برادر بزرگتر و دیگر نزدیکانش بر اثر بیماری قلبی درگذشت.

درگذشت ایگور ووکووینسکی

این فرد در سال ۲۰۱۰ موفق شده بود نام خود را به عنوان قدبلندترین آمریکایی به ثبت برساند. او با سفر از مینه سوتا به نیویورک موفق شد تاییدیه مسئول رکورد گینس را بگیرد و نام خود را به عنوان قد بلندترین آمریکایی به ثبت برساند.

او با این کار خود توانست رکورد پیشین را که متعلق به «جورج بل» معاون کلانتر ویرجینیا بود را با تفاوت یک سوم اینچ از آن خود کند.

ایگور ووکووینسکی

او همان زمان گفته بود: احساس خوبی است که سرانجام ثابت شد که من قد‌ بلندترین مرد در آمریکا هستم. همه افراد از من همیشه می‌پرسند که آیا من مطمئنم که بلندترین فرد هستم و من قادر نبودم تا این را ثابت کنم. اکنون من مدرکی در این زمینه دارم که می‌توانم آن را به دیوار خانه ام آویزان کنم. من می‌توانم آن را به همه نشان دهم.

او در سال ۲۰۱۲ از مردم برای جمع آوری ۱۶ هزار دلار کمک خواست؛ چرا که پای او بسیار بزرگ شده و سبب ایجاد درد شدیدی شده بود. هزاران نفر در نهایت کمک کردند و شرکت «ریباک» کفش‌های سفارشی وی را به رایگان ساخت.

قد بلندترین مرد آمریکایی در گذشت+ تصاویر

او همچنین در چندین فیلم ایفای نقش کرده بود که از جمله آن می‌توان به فیلم «مجوز موقت» (Hall Pass) در سال ۲۰۱۱ اشاره کرد.

در سال‌های اخیر وضعیت سلامت وی رو به وخامت رفته بود تا جایی که وی برای راه رفتن نیز مشکل داشت. برادر بزرگتر او می‌گوید: ایگور که به دیابت نیز مبتلا بود، ترجیح می‌داد به جای آنکه فردی شناخته شده باشد، یک زندگی نرمال داشته باشد.

ایگور ووکووینسکی

طبق اعلام مقامات گینس، این فرد که لقب قد بلندترین فرد آمریکایی را بدست آورده بود، ۷ اینچ (تقریبا معادل ۱۷ سانتیمتر) از «Sultan Kösen» قد بلندترین مرد جهان که ترکیه‌ای است، کوتاهتر بود زیرا او قدی معادل ۲ متر و ۵۱ سانتی متر دارد.

ایگور ووکووینسکی

ایگور ووکووینسکی در دیدار با بارک اوباما

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما