توضیح وزارت بهداشت درباره تزریق دُز سوم واکسن

کدخبر: 436983
اقتصادنیوز : رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت درباره خبری با عنوان «ضرورت اقدام فوری برای تزریق دُز سوم واکسن کادر درمان/ لزوم اصلاح هرچه سریعتر راهبردهای مدیریت بیماری کرونا/ ابتلای پرسنل به سندرم فرسایش شغلی» توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین ،رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، براساس گزارش معاونت بهداشت در پاسخ به مطلب مندرج در تاریخ ۲۶ مرداد ماه ۱۴۰۰ با عنوان «ضرورت اقدام فوری برای تزریق دُز سوم واکسن کادر درمان/ لزوم اصلاح هرچه سریعتر راهبردهای مدیریت بیماری کرونا/ ابتلای پرسنل به سندرم فرسایش شغلی» توضیحاتی ارائه کرد.

در متن این جوابیه آمده است؛ موضوع دریافت تعداد دوزهای واکسن کرونا با توجه به جدید بودن بیماری موضوعی است که همچنان مورد بحث و بررسی در کشورهای مختلف قرار دارد گرچه برخی اطلاعات منتشر شده حاکی از نیاز به دوز یادآور واکسن بعد از مدت‌زمان ۶ الی ۹ ماه بعد از دریافت دوز دوم است. این موضوع توسط کمیته‌های علمی در وزارت بهداشت نیز در دست بررسی است و بر حسب بررسی میزان ایمنی ایجاد شده در افراد گیرنده واکسن و نوع واکسن تصمیم‌گیری و اعلام خواهد شد.

دکتر کیانوش جهانپور

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما