اولین حضور ابراهیم رئیسی در جلسه مجمع تشخیص + عکس

کدخبر: 437496
اقتصاد نیوز : اولین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از آغاز دولت سیزدهم، عصر امروز چهارشنبه دهم شهریورماه به ریاست آیت الله آملی لاریجانی و با حضور رئیس جمهور برگزار شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، اولین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی،  عصر امروز چهارشنبه دهم شهریورماه به ریاست آیت الله آملی لاریجانی و با حضور دبیر و اعضای مجمع تشکیل شد.

در این نشست که رئیس جمهور، رئیس قوه قضائیه، وزیر دادگستری، نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس و تنی چند از اعضای حقوقدان شورای نگهبان نیز حضور داشتند، لوایح  مرتبط با دستور جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

عکسی از حضور ابراهیم رئیسی در جلسه مجمع تشخیص

بر اساس این گزارش بررسی لوایح «موافقتنامه انتقال محکومین بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه» که برای تعیین مصلحت به مجمع تشخیص ارجاع شده بود، پس از بحث و بررسی با رای دو سوم اعضای مجمع، نظر مجلس شورای اسلامی عیناً تصویب و «لایحه سند الحاقی اصلاح موافقنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه جهت معاضدت در پرونده‌های مدنی و جزایی» برای رفع پاره‌ای از ابهامات به کمیسیون مربوطه ارجاع گردید.

نکته قابل توجه نشست امروز، حضور شخص رئیس جمهور به عنوان یکی از اعضای حقوقی مجمع تشخیص مصلحت نظام بود.

البته دیگر نکته قابل توجه جلسه امروز مجمع تشخیص، غیبت محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در این جلسه بوده است. 

تیتر یک
  • رکوردزنی تامین کسری بودجه در هفته هفدهم

    افزایش نرخ سود در بازار حراج اوراق بدهی موجب شد تا هفته هفدهم رکورد حجم معاملات در بازار اولیه حراج اوراق بدهی را به…

از دست ندهید
بلیط هواپیما