رونالدو، علی دایی را جا گذاشت+عکس تمامی گل ها

کدخبر: 437524
تهر«کریستیانو رونالدو» کاپیتان تیم ملی فوتبال پرتغال در دیدار مقابل ایرلند، تعداد گل‌های ملی خود را به عدد ۱۱۱ رساند تا با عبور از «علی دایی» به تنهایی آقای گل فوتبال جهان در عرصه ملی باشد. این رکورد سرانجام پس از 15 سال، شکسته شد

به گزارش ایرنا؛ مرحله مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۲ در قاره اروپا، چهارشنبه شب پیگیری شد و در یکی از دیدارها، پرتغال در خانه خود مقابل جمهوری ایرلند به برتری جالب دو بر یک دست یافت. این در حالی است که پرتغال تا دقیقه ۸۹ با یک گل از حریف عقب بود.

در این دیدار ابتدا «ایگن» برای ایرلند گلزنی کرد اما رونالدو، ستاره فوتبال جهان در دقایق ۸۹ و ۹۶ دروازه میهمان را گشود تا تیمش به برتری دراماتیک دست یابد. این بازیکن یک ضربه پنالتی را هم در دقیقه ۱۵ از دست داده بود.

رونالدو با درخشش در این دیدار تعداد گل‌های ملی خود را به عدد ۱۱۱ رساند تا به تنهایی، بهترین گلزن تاریخ دیدارهای ملی شود.وی پیش از این با «علی دایی» به طور مشترک و با ۱۰۹ گل این عنوان را در اختیار داشت اما اکنون بهترین گلزن تاریخ لقب گرفت.

از مرحله مقدماتی راه یابی به جام جهانی فوتبال، تیم های پرتغال و جمهوری ایرلند به مصاف هم رفتند که سلسائو اروپا با نتیجه دو بر یک به پیروزی رسید.

در این بازی کریس رونالدو موفق به ثبت دبل شد. وی با دو گلی که به ثمر رساند با 111 گل زده در دیدارهای ملی از رکورد علی دایی اسطوره فوتبال ایران با 109 گل زده عبور کرد و به تنهایی آقای گل فوتبال جهان لقب گرفت.به همین بهانه همه 111 گل کریس رونالدو به تفکیک کشورها منتشر شده است.

 
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما