عربستان مدعی رهگیری پهپاد یمن شد

کدخبر: 437680
اقتصاد نیوز : عربستان سعودی ادعا کرد که یک پهپاد بمب‌گذاری شده متعلق به نیروهای یمنی را رهگیری و منهدم کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، عربستان سعودی مدعی خنثی‌سازی حمله یک پهپاد یمنی شد.

ائتلاف سعودی با انتشار بیانیه‌ای ادعا کرد که پدافند هوایی عربستان سعودی یک پهپاد بمب‌گذاری شده متعلق به «حوثی‌ها» (انصار الله) را رهگیری و منهدم کرده است.

شبکه خبری روسیا الیوم ضمن نقل این بیانیه، گزارش داد، این پهپاد به سمت شهر «خمیس مشیط» واقع در منطقه «عسیر» در جنوب عربستان سعودی شلیک شده است.

ائتلاف سعودی ادعا کرد که حملات نیروهای یمنی، برای حمله به غیرنظامیان است و این ائتلاف اقدامات عملی را برای حمایت از آنان و زیرساختها انجام خواهد داد.

ادعای ریاض در حالی مطرح می‌شود که نیروهای مسلح یمن تا این لحظه به این ادعا واکنشی نشان نداده و مسئولیت این حمله ادعایی را برعهده نگرفته‌اند.

با روی کار آمدن دولت جدید در آمریکا و به تبع آن فشار افکار عمومی و نهادهای حقوقی به این دولت برای پایان دادن به حمایت‌های این کشور در جنگ علیه یمن، مقامات سعودی با طرح حملات ادعایی به دنبال مظلوم‌نمایی هستند.

عربستان سعودی طی سال‌های گذشته برای توجیه اقدامات و حملات هوایی در یمن و همچنین با ایجاد سپر برای تجهیزات نظامی مانند آشیانه‌‌های جنگنده‌ها و اتاق جنگ، آن‌ها را در نزدیک فرودگاه‌‌های نظامی مستقر کرده است که فرودگاه‌های خمیس مشیط و ابها در جنوب غربی عربستان از جمله این فرودگاه‌هاست.

ارتش یمن، هرگونه عملیات موشکی و پهپادی به اهداف نظامی سعودی را حق مشروع خود می‌داند و تأکید کرده است که این عملیات زمانی متوقف خواهد شد که محاصره و جنگ شش ساله علیه یمن متوقف شود.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار سهام؛

    اقتصادنیوز: امروز سه‌شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ رشد قیمت ۹ سهم بزرگ بورسی موجب شد که شاخص کل سبزپوش بماند.

از دست ندهید
بلیط هواپیما