پیام مهم چین به آمریکا: دست از تحمیل ایدئولوژی‌هایت بردار!

کدخبر: 437740
اقتصاد نیوز : چین از آمریکا خواست به حرف‌های اخیر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه که روز پنجشنبه مطرح شد فکر کرده و دست از تحمیل ارزش‌ها و ایدئولوژی‌اش به مابقی جهان بردارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به نقل از نیوزویک، اخیرا ولادیمیر پوتین گفت، تلاش‌های آمریکا برای "متمدن ساختن" شهروندان افغان با وارد کردن هنجارها و استانداردهای آمریکایی به سیاست و سبک زندگی آنها منجر به "تراژدی ها و شکستهای مطلق" برای هر دو طرف و کسب "نتیجه صفر اگر که نگوییم نتیجه منفی" شد.

وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین در یک کنفرانس مطبوعاتی در شهر پکن اظهار کرد: دیدگاه ولادیمیر پوتین باید آمریکا را تحریک به اندیشیدن کند.

او یک گفته محبوب پکن را تکرار کرده و گفت که "توصیف غرب از دموکراسی تنها تعریف موثر در جهان نیست".

وانگ بیان داشت: در جهان یک شکل ثابت از دموکراسی وجود ندارد. هر کشوری واجد این است که به طور مستقل به بررسی مسیرهای توسعه مناسب با شرایط و واقعیت‌های ملی اش بپردازد.

وی افزود، مثال افغانستان نشان می‌دهد که تلاش‌ها برای "پیوند زدن" و زور کردن یک الگوی دموکراتیک به دیگران تنها باعث "ایجاد آشوب و بی ثباتی و نهایتا منجر به شکست می‌شود".

وی افزود: دموکراسی یک حق انحصاری چند کشور منتخب نیست. در جهان "رهبر دموکراسی" وجود ندارد و هیچ کشوری حق ندارد برای دیگران در خصوص دموکراسی سخنرانی کند.

او، مفاهیم "ائتلاف دموکراسی‌ها" و "دموکراسی در برابر استبداد" را به عنوان "هژمونی که لباس مبدل پوشیده" توصیف کرده و گفت: ما امیدواریم که آمریکا با جدیت درباره درس‌هایی که فرا گرفته شد اندیشیده و دست از تحمیل ایدئولوژی و ارزشهایش به دیگران بردارد.

تیتر یک
  • بررسی تغییرات پایه پولی در دولت های یازدهم و دوازدهم

    اقتصادنیوز: بررسی ها نشان می دهد پایه پولی در دوره ریاست جمهموری حسن روحانی بیش از ۵ برابر شده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما