فوری / آمریکا ۴ شخص ایرانی را تحریم کرد

کدخبر: 437854
اقتصاد نیوز : دولت آمریکا بر پایه‌ ادعاهای اثبات‌نشده‌ای که چندی پیش وزارت دادگستری این کشور مطرح کرد ۴ شخص ایرانی را در فهرست تحریم‌ها قرار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  به نقل از فارس وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای مدعی شده این چهار شخص مأموران وزارت اطلاعات ایران هستند و تلاش کرده‌اند یک شهروند آمریکا را در خاک ایالات متحده هدف قرار دهند.

وزارت دادگستری ایالات متحده چندی  قبل مدعی شده بود چهار تبعه ایرانی از جمله یک مقام اطلاعاتی جمهوری اسلامی تلاش کرده اند یک شهروند آمریکا را در خاک این کشور بربایند. بر اساس بیانیه وزارت دادگستری آمریکا، چهار نفری که نامشان در کیفرخواست آمده است «یک مقام اطلاعاتی ایران و سه افسر امنیتی هستند که زیر نظر وی کار می‌کنند».

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در اینباره گفته بود: «این ادعای جدید دولت آمریکا که دشمنی آشکار و پنهانش با ایران بر کسی پوشیده نیست، آن قدر بی‌پایه و مضحک است که واقعا ارزش پاسخگویی ندارد.»

وی گفته بود: «البته از آمریکایی که تاریخ کوتاهش مملو از ترور، آدم‌ربایی و خرابکاری در کشورهای دیگر است، چنین داستان‌سرایی‌های خیالی بعید نیست»

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما