خبرهای جدید از بازگشایی و فعالیت فرودگاه کابل

کدخبر: 438090
اقتصاد نیوز : سفیر قطر در افغانستان گفت: تعمیرات فرودگاه کابل در دست انجام است و ظرف روزهای آتی آماده دریافت چندین پرواز تجاری خواهد شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، سعید بن مبارک الخیارین، سفیر قطر در افغانستان گفت: گروه از کارشناسان فرودگاه کابل را برای پذیرش پروازهای حامل کمکهای بشردوستانه آماده کرده‌اند و برای آماده سازی فرودگاه به منظور دریافت پروازهای مدنی در آینده نزدیک کار میکنند.

اسپوتنیک گزارش داد، این دیپلمات قطری گفت، فرودگاه بین‌المللی حامد کرزای هم اکنون پروازهای داخلی از کابل به شهرهای مزار شریف و قندهار دارد.

گروه طالبان از ترکیه برای دریافت حمایت فنی به منظور از سرگیری فعالیتها کمک خواسته بود. سخنگوی طالبان پنجشنبه گفت که فعالیت این فرودگاه ظرف روزهای آتی با کمک مالی ۳۰ میلیون دلاری قطر و ترکیه آغاز خواهد شد. با این حال شبکه خبری الجزیره بعدا به نقل از یک منبع گزارش داد که اولین پرواز داخلی از کابل به مزار شریف بعد از تسلط طالبان، روز جمعه لغو شد.   

یک منبع نزدیک به خطوط هوایی آریانا افغان هم به اسپوتنیک گفت که این پرواز برای روز جمعه برنامه ریزی شد اما به دلیل مسائل فنی لغو شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما