ترامپ در نظرسنجی‌ها از بایدن سبقت گرفته است؟

کدخبر: 438148
اقتصاد نیوز : بایدن در هفته‌های اخیر با انتقادات فزاینده ای روبرو شده است زیرا بحران‌های بیشماری دولت او را درگیر کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، تازه ترین نظرسنجی‌ها در آمریکا از برتری حداقلی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق ایالات متحده بر «جو بایدن» رئیس جمهور کنونی این کشور حکایت دارد.

در حالیکه گمانه زنی‌ها در مورد حضور «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور سابق آمریکا در انتخابات سال 2024 همچنان در حال افزایش است، یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده در حال حاضر در رقابت فرضی، در وضعیت نامطلوبی قرار دارد.

به نوشته هفته نامه «نیوزویک» نظرسنجی انجام شده توسط کالج «امرسون» از 30 آگوست تا 1 سپتامبر نشان داد که ترامپ در رقابت رودررو با بایدن برتری بسیار کمی کسب کرده است. در حالیکه 46 درصد از رای دهندگان از بایدن حمایت  کردند، ترامپ نیز 47 درصد آرا را کسب کرد.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که 6 درصد از رای دهندگان به «شخص دیگری» غیر از بایدن و ترامپ  رای می‌دهند و 2 درصد نیز هنوز «بلاتکلیف» هستند. در این نظرسنجی از رای دهندگان در مورد رقابت احتمالی بین بایدن و «ران دسانتیس» فرماندار فلوریدا و سناتور جمهوریخواه «میت رامنی» از ایالت «یوتا» پرسیده شد.

بایدن در این نظرسنجی دسنتیس را با 48 درصد آرا شکست داد. رامنی در مقابل بایدن حتی بدترعمل کرد و تنها 23 درصد آرا را کسب کرد.

این در حالی است که نظرسنجی جداگانه ‌که جمعه توسط شبکه خبری «ای بی سی نیوز» و روزنامه «واشنگتن پست» منتشر شد، نشان داد میزان محبوبیت بایدن از اواخر ژوئن تا ابتدای سپتامبر به شدت کاهش یافته است. در حالی که میزان مقبولیت بایدن در 30 ژوئن 50 درصد بود، از اول سپتامبر به 44 درصد کاهش یافت.

بایدن در هفته‌های اخیر با انتقادات فزاینده ای روبرو شده است زیرا بحران‌های بیشماری دولت او را درگیر کرده است. بایدن به دلیل خروج آشفته نظامیان آمریکایی ها از افغانستان پس از نزدیک به 20 سال جنگ در این کشور مورد انتقاد شدید قرار گرفت. شیوع کرونا، افزایش بستری شدن در بیمارستان‌ها و مرگ و میر در یک ماه گذشته و شمار بی‌سابقه پناهجویان و مهاجران غیرقانونی در مرز جنوبی ایالات متحده از جمله مشکلات وی است.

در همین حال، نزدیکان ترامپ به پیشنهادات خود به او مبنی بر نامزدی مجدد در سال 2024 ادامه می‌دهند. «جیسون میلر» مشاور ارشد سابق ترامپ گفت: «من می گویم امکان حضور ترامپ بین 99 تا 100 درصد است.»

تیتر یک
  • اعتبارات رکورد ۲ ساله را شکستند

    بانک مرکزی در هفته منتهی به ۲۲ شهریور ماه رکورد اعتبارات بین بانکی را شکسته و در میان هفته های دو سال اخیر بالاترین…

از دست ندهید
بلیط هواپیما