حمله موشکی به آرامکوی عربستان

کدخبر: 438170
منابع خبری به نقل از شاهدان محلی مدعی شدند که تاسیسات نفتی آرامکو سعودی در شهر «ظهران» به دلیل انفجارهای مجاور و حمله موشکی بالستیک یا هواپیمای بدون سرنشین توسط حوثی‌ها تعطیل شده است. برخی منابع خبری نیز مدعی حمله به تاسیسات نفتی آرامکو شدند. رویترز به نقل از مقام های سعودی گزارش داد حمله انجام شده آما آسیبی به تاسیسات نرسیده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از  فارس، رسانه‌های عربی بامداد پنجشنبه از عملیات موشکی بالستیک نیروهای مسلح یمن علیه ائتلاف متجاوز سعودی خبر دادند.

شبکه «اسکای‌نیوز» در گزارشی به نقل از سخنگوی ائتلاف سعودی نوشت چند فروند موشک بالستیک توسط نیروهای یمن به مناطق جنوبی (نجران) و شرقی (الدمام) عربستان سعودی شلیک شده است.

به نوشته شبکه «العربیه»، سخنگوی ائتلاف ادعا کرد: «ما اقدامات لازم برای حفاظت از خود مطابق با قوانین بین‌المللی را انجام می‌دهیم».

خبرگزاری «رویترز» نیز به نقل از منابع امنیتی سعودی مدعی شد که در پی عملیات موشکی بالستیک یمنی‌ها در شرق عربستان سعودی، به تأسیسات «آرامکو» آسیبی نرسیده است.

این در حالی است که دقایقی پیش برخی منابع خبری مدعی شنیده‌شدن صدای دو انفجار در شهر بندری «دمام» در شرق عربستان سعودی شده بودند. دمام، شهری بندری در شرق عربستان سعودی و یکی از مهمترین شهرهای این کشور مجاور خلیج فارس و از مهمترین بنادر آن است. این شهر یکی از غنی‌ترین مناطق نفت‌خیز جهان است. بعضی از ادارات مهم دولتی در مرکز این شهر قرار دارد. فرودگاه بین‌المللی «ملک فهد» در ۲۰ کیلومتری غرب دمام قرار دارد.

منابع خبری به نقل از شاهدان محلی مدعی شدند که تاسیسات نفتی آرامکو سعودی در شهر «ظهران» به دلیل انفجارهای مجاور و حمله موشکی بالستیک یا هواپیمای بدون سرنشین توسط حوثی‌ها تعطیل شده است. برخی منابع خبری نیز مدعی حمله به تاسیسات نفتی آرامکو شدند. رویترز به نقل از مقام های سعودی گزارش داد حمله انجام شده آما آسیبی به تاسیسات نرسیده است.

صنعاء تاکنون بارها با تأکید بر این امر که توانایی‌های موشکی و هوایی یمن پیشرفت زیادی داشته، اعلام کرده‌ که  تمامی تأسیسات حیاتی از جمله تأسیسات نفتی، فرودگاه‌ها و بنادر عربستان سعودی در تیررس حملات آن قرار دارد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما