هشدار به کسانی که فکر می کنند در کافه های سرباز کرونا نمی گیرند

کدخبر: 438199
اقتصادنیوز : معاون سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: ویروس دلتا در فضای باز هم قابل انتقال، پس تهویه در پیشگیری ابتلا به این ویروس بسیار مهم است. به طور متوسط آمار رعایت شیوه نامه ها از سوی مردم 54% است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، محسن فرهادی معاون سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در برنامه تیتر امشب گفت: در کنار واکسیناسیون، رفتار بهداشتی افراد باید حساب شده باشد تا نتایج خوبی گرفت. با اعمال محدودیت ها در شش روز تعطیلی اخیر میزان رعایت شیوه نامه ها افزایش داشت.

او افزود: ویروس دلتا در فضای باز هم قابل انتقال، پس تهویه در پیشگیری ابتلا به این ویروس بسیار مهم است. به طور متوسط آمار  رعایت شیوه نامه ها  از سوی مردم 54% است.

فرهادی گفت: با رعایت بسیار خوب شیوه نامه ها در استان سیستان و بلوچستان روند این بیماری در سیستان خیلی خوب کنترل شده است.

او تصریح کرد: با گذشت زمان از ورود کرونا و ورود سویه های جدید این ویروس،اهمیت انجام برخی از توصیه ها مانند استفاده از دستکش و ضدعفونی کردن سطوح، به واکسیناسیون و تهویه مناسب محیط تبدیل شده است. 

فرهادی گفت: برای تامین سلامت مردم باید بر واکسیناسیون عمومی اهمیت ورزیده شود، همچنین تهویه مناسب در مکان های بسته به خوبی صورت گیرد. 

او ادامه داد: سیاست پیشگیری مقدم بر درمان همچنان در صدر است. پیشگیری پدیده ی قطعی و کند است، در ابتدای تدوین شیوه نامه های بهداشتی قصد بر کاهش محدودیت ها و افزایش رعایت ها بود. اخیرا شیوه نامه ها در بین مردم خیلی کمرنگ رعایت میشود و همین امر سبب افزایش آمار میشود. 

فرهادی گفت: متاسفانه در کشور ما محدودیتها اجرا نمیشود و  افراد واکسینه شده هم باید رعایت کنند. 

او تصریح کرد: محورهای اصلی دستورالعمل های جدید بهداشتی هفته گذشته تعریف شده است و در حال بازنگری و هوشمندانه کردن شیوه نامه های بهداشتی هستیم. مردم باید مشارکت کنند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما