نویسنده انگلیسی:‌ شرمسارم که در انگلیس زندگی می‌کنم

کدخبر: 438316
اقتصاد نیوز : هیلاری منتل نویسنده معروف انگلیسی که دو جایزه بوکر را در کارنامه دارد، در یک گفت‌وگوی مفصل با روزنامه ایتالیایی لارپوبلیکا اذعان کرد از رفتار دولت انگلیس با مهاجران و پناهجویان شرمسار است و قصد دارد با اخذ شهروندی ایرلند دوباره اروپایی شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، هیلاری منتل نویسنده معروف انگلیسی از سیاست‌های مهاجرتی دولت بوریس جانسون اعلام انزجار کرد و گفت: شرمسارم که در انگلیس زندگی می‌کنم.

هیلاری منتل نویسنده معروف انگلیسی که دو جایزه بوکر را در کارنامه دارد، در یک گفت‌وگوی مفصل با روزنامه ایتالیایی لارپوبلیکا اذعان کرد از رفتار دولت انگلیس با مهاجران و پناهجویان شرمسار است و قصد دارد با اخذ شهروندی ایرلند دوباره اروپایی شود.

وی گفت : چهره زشت بریتانیای معاصر را آن جا دیدیم که مردم در سواحل از پناهجویان خسته سوءاستفاده می‌کردند. این رفتارها آدم را خجالت‌زده می‌کند. همچنین از این که در کشوری زندگی می‌کنم که با رای خود این دولت را سرکار آورده و سکان هدایت کشور را به آن سپرده، شرمسار هستم.

منتل درباره پیش‌بینی خود از آینده قدرت نرم انگلیس در جهان نیز گفت: دولت کنونی ما سیگنال‌های متناقض می‌فرستد، از یک طرف با غرور از بریتانیای جهانی می‌گوید و از طرف دیگر با قطع کمک‌های خارجی جایگاه کشور را در جهان پایین می‌آورد گویی که انگلیس یک کشور کوچک از کار افتاده است که نمی‌تواند سر قول خود بماند.

این نویسنده ۶۹ ساله انگلیسی که اصالت ایرلندی دارد، در ادامه تصریح کرد از محبوبیت نظام شاهنشاهی در انگلیس در عجب است و افزود: در یک نظام جمهوری راحت‌تر می‌توانستم نفس بکشم. دلم می‌خواست در داستان خانواده‌ام به عقب برگردم و شهروند ایرلند شوم. نقل مکان برنامه‌ریزی شده ما به دلیل شیوع کرونا عقب افتاد. اگرچه جایی که الان زندگی می‌کنم را دوست دارم اما حس می‌کنم لازم است ساکم را جمع کنم و دوباره اروپایی شوم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما