تزریق ترکیبی واکسن‌های کرونا در ایران رسما تائید شد+ سند

کدخبر: 438798
اقتصاد نیوز : معاونت بهداشت وزارت بهداشت در نامه ای نوشت: به دلیل بدعهدی روسیه تزریق واکسن اسپوتنیک‌ برای دوز اول و آسترازنکا برای دوز دوم مورد تأیید قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز ، باشگاه خبرنگاران خبر داد که معاونت بهداشت وزارت بهداشت در نامه ای نوشته است: به دلیل بدعهدی روسیه تزریق واکسن اسپوتنیک‌ برای دوز اول و آسترازنکا برای دوز دوم مورد تأیید قرار گرفت.

بر اساس نامه ای که صداوسیما منتشر کرده، علیرضا رئیسی معاونت بهداشت وزارت بهداشت و سخنگوی ستاد کرونا به دانشگاه های علوم پزشکی نوشت: با توجه به عدم تامین دوز دوم واکسن اسپوتنیک‌وی و نامشخص بودن زمان تامین آن در آینده نزدیک، به منظور پیشگیری از تاخیر بیشتر واکسیناسیون و اعتراضات دریافت‌کنندگان نوبت اول و براساس مصوبه کمیته فنی کشوری واکسیناسیون کرونا، لازم است به افرادی که نوبت اول واکسن اسپوتنیک‌وی را دریافت کرده‌اند، یک نوبت واکسن استرازنکا به جای نوبت دوم واکسن اسپوتنیک‌وی تجویز شود.

گفتنی است؛ برای نخستین بار است که تزریق ترکیبی واکسن‌های کرونا در ایران رسما تائید می‌شود.

به نظر می‌رسد ایران نخستین کشور جهان است که تزریق ترکیبی واکسن‌های اسپوتنیک‌وی و استرازنکا را تائید می‌کند.

دوز اول اسپوتنیک‌وی، دوز دوم آسترازنکا / تزریق ترکیبی واکسن‌های کرونا در ایران رسما تائید شد / معاون وزیر بهداشت: این کار به دلیل بدعهدی روسیه و به منظور پیشگیری از تاخیر بیشتر واکسیناسیون و اعتراضات دریافت‌کنندگان نوبت اول انجام شد

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما