انتقاد بولتون از سیاست بایدن درباره افغانستان؛ فاجعه بار بود!

کدخبر: 438880
اقتصاد نیوز : مشاور امنیت ملی کاخ سفید در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ گفت: به نظر من تصمیم برای خروج (آمریکا از افغانستان) به طرز فاجعه باری بد بود و به نظر من بایدن از آن متضرر خواهد شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مهر، جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ اعلام کرد که عملکرد جو بایدن رئیس‌جمهور کنونی کشورش در قبال افغانستان بر محبوبیت وی در داخل و اعتبارش در خارج از کشور گذاشته است.

اسکای نیوز گزارش داد، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در دوران ترامپ در این مصاحبه گفت که تصمیم جو بایدن برای خارج کردن نظامیان آمریکایی از افغانستان را یک تصمیم «به طرز فاجعه‌بار بد» توصیف کرد.

وی که از تندروترین چهره های جمهوریخواه به شمار می آید در این باره ادامه داد: به نظر من همین حالا هم شاهد تاثیرات منفی بد (این تصمیم) بر میزان محبوبیت او هستیم و این موضوع می‌تواند به دستورکار سیاست داخلی او هم تسری یابد.

تحولات افغانستان صلاحیت و اعتبار بایدن را زیر سوال برد

جان بولتون اضافه کرد: از منظر بین‌المللی، (موضوع افغانستان) صلاحیت، حرفه ای و اعتبار او را زیر سوال قرار داد. به نظر من تصمیم برای خروج (آمریکا از افغانستان) به طرز فاجعه باری بد بود و به نظر من بایدن از آن متضرر خواهد شد.

این در حالیست که ۲ دهه اشغالگری نیروهای خارجی به سرکردگی تروریست های آمریکایی در افغانستان دست آوردی جز افزایش ناامنی، فقر و خشونت برای مردم این کشور به همراه نداشته است.

تیتر یک
  • خروج نقدینگی حقیقی از بازار سهام امروز؛

    برای سومین روز کاری متوالی معاملات بورس پایتخت با مازاد عرضه بسته شد تا رکورد جدیدی را ثبت کرده باشد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما