ورود ۵ میلیون دوز واکسن کرونا به کشور تا فردا

کدخبر: 439023
اقتصاد نیوز : سخنگوی جمعیت هلال احمر از ورود محموله ۵ میلیون دوز واکسن کرونا تا فردا خبر داد و گفت: با ورود این محموله، میزان واکسن‌های وارداتی در این هفته به ۱۰ میلیون دوز خواهد رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، محمدحسن قوسیان مقدم سخنگوی جمعیت هلال احمر با اشاره به ادامه ورود محموله‌های واکسن کرونا اظهار کرد: در حال حاضر از ۴۰ میلیون دوز واکسن کرونا که وارد کشور شده، ۲۵ میلیون دوز واکسن توسط جمعیت هلال احمر وارد شده است. 

وی گفت: یکی از برنامه‌های جمعیت هلال احمر در این ایام ورود واکسن کرونا به کشور بوده و در این زمینه در هفته‌های آتی نیز محموله‌های جدیدی وارد خواهد شد.

سخنگوی جدید هلال احمر ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده از سوی هلال احمر قرار است هر هفته ۵ میلیون دوز واکسن کرونا وارد کشور شده است که در یکشنبه گذشته این تعداد وارد شده و در صورت فراهم شدن شرایط یک محموله ۵ میلیونی دیگر وارد کشور خواهد شد که میزان واکسن‌های وارداتی در این هفته به ۱۰ میلیون دوز خواهد رسید.

قوسیان مقدم افزود: در حال حاضر نوع واکسن‌های وارادتی سینوفارم بوده البته رایزنی‌هایی نیز با برخی از کشورها برای ورود واکسن‌های جدید انجام شده است.

او در رابطه با واکسیناسیون اتباع در کشور هم گفت: در این زمینه نیز رایزنی‌های با سازمان ملل انجام شده است و قرار است واکسن مورد نیاز تأمین شود که بر اساس آمار ۴ میلیون واکسن نیاز است.

تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از آمار معاملات اوراق بدهی در بازار سهام؛

    در آخرین روز کاری هفته ارزش معاملات اوراق با کاهش ۶۹ درصدی -نسبت به روز سه‌شنبه- به ۴ هزار و ۱۹۴ میلیارد تومان رسید که…

از دست ندهید
بلیط هواپیما