هشدار یک نماینده درباره شرطی کردن اقتصاد کشور

کدخبر: ۴۳۹۲۸۸
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مطالبات جدی از دولت سیزدهم و به ویژه دستگاه دیپلماسی کشورمان آن است که راهکارهای تقویت دیپلماسی اقتصادی را در نظر بگیرند و به سرعت آن را عملیاتی کنند.
هشدار یک نماینده درباره شرطی کردن اقتصاد کشور

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ما باید به دنبال تقویت دیپلماسی اقتصادی باشیم و به هیچ وجه نباید اقتصادمان را شرطی کنیم.

وحید جلال‌زاده، با تاکید بر ضرورت توجه به دیپلماسی اقتصادی، اظهار داشت: دستگاه دیپلماسی ما باید به دنبال افزایش ارتباطات اقتصادی خود با کشورهای دنیا باشد و این اقدام می‌تواند در رفع مشکلات اقتصادی کشور تاثیر زیادی داشته باشد.

وی بیان کرد: برای تقویت دیپلماسی اقتصادی باید از ظرفیت سفارتخانه‌های کشورمان هم به خوبی استفاده شود و لازم است بخش عمده‌ای از سفارتخانه‌های ایران در خارج از کشور را رایزنی‌های اقتصادی و بازرگانی باتجربه تشکیل دهند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: یکی از مطالبات جدی از دولت سیزدهم و به ویژه دستگاه دیپلماسی کشورمان آن است که راهکارهای تقویت دیپلماسی اقتصادی را در نظر بگیرند و به سرعت آن را عملیاتی کنند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید میزان واردات و صادرات جمهوری اسلامی ایران با همسایگان افزایش پیدا کند. ایران باید ظرفیت‌های ۱۵ کشور همسایه را مورد توجه قرار دهد که این مسئله می‌تواند در رفع بسیاری از مشکلات اقتصادی فعلی ما تاثیرگذار باشد.

جلال زاده تاکید کرد: در شرایط فعلی ما باید با استفاده از ظرفیت‌های داخلی خودمان و تعامل با کشورهای همسایه و همسو، مشکلات اقتصادی کشور را حل و فصل کنیم. به هیچ وجه نباید اقتصادمان را شرطی کنیم چرا که شرطی کردن اقتصاد به وضعیت معیشتی مردم ضربه می‌زند.

تیتر یک
  • تخریب سد اوکراین چه اثری در میدان نبرد دارد؟

    اقتصادنیوز: در انفجاری که در روز سه شنبه اتفاق افتاد، سد بزرگی در جنوب اوکراین به‌شدت آسیب دید و بحران انسانی و موج…

کارگزاری مفید