تشکیل دولت لبنان همچنان در هاله‌ای از ابهام/ اختلاف بر سر چیست؟

کدخبر: 439299
اقتصاد نیوز : پیشتر روزنامه «الجمهوریه» لبنان در مطلبی رایزنی‌ها برای تشکیل دولت جدید این کشور را مثبت و سازنده ارزیابی کرد. این روزنامه نوشت: احتمال اینکه در آینده نزدیک از دولت جدید لبنان رونمایی شود، زیاد است.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، یک روزنامه لبنانی گزارش داد: در حالی که تشکیل دولت جدید لبنان همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد، «میشل عون» و «نجیب میقاتی» بر سَر اسامی پیشنهادی برای ۳ وزارتخانه اختلاف دارند.

روزنامه لبنانی «البناء» مطلبی را در خصوص مسأله تشکیل دولت جدید لبنان منتشر کرد. این روزنامه در مطلب خود آورده است: در حالی که تشکیل دولت جدید لبنان همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، «میشل عون» رئیس جمهور و «نجیب میقاتی» نخست وزیر مکلف، بر سَر اسامی پیشنهادی برای ۳ وزارتخانه اختلاف دارند.

بر اساس این گزارش، البناء در ادامه گزارش خود آورده است: در حال حاضر، نجیب میقاتی اسامی وزرای پیشنهادی کابینه خود را به میشل عون تحویل داده است و منتظر نظر نهایی عون است. با این حال، عون در خصوص اسامی پیشنهادی سه وزارتخانه اقتصاد، انرژی و امور اجتماعی ملاحظاتی دارد.

این روزنامه لبنانی همچنین افزوده است: از آنجایی که میشل عون هنوز به طور کامل با لیست پیشنهادی نجیب میقاتی موافقت نکرده است، بنابراین دیدار جدیدی نیز میان دو طرف انجام نخواهد شد. این دیدار تنها زمانی انجام خواهد شد که عون به صورت اولیه با لیست پیشنهادی موافقت کند.

«میشل عون» در خصوص اسامی پیشنهادی «میقاتی» برای وزارتخانه‌های اقتصاد، انرژی و امور اجتماعی ملاحظاتی دارد روزنامه البناء در بخش دیگری از مطلب خود عنوان کرده است: «جبران باسیل» رئیس جریان «آزاد ملی» لبنان هنوز هم به موضع پیشین خود پایبند است. باسیل بار دیگر اعلام کرده است که در دولت جدید لبنان مشارکت نخواهد کرد. بنابراین، اعضای فراکسیون وابسته به جریان آزاد ملی در پارلمان به دولت پیشنهادی میقاتی رأی اعتماد نخواهند داد.

این در حالی است که پیشتر روزنامه «الجمهوریه» لبنان در مطلبی رایزنی‌ها برای تشکیل دولت جدید این کشور را مثبت و سازنده ارزیابی کرد. این روزنامه نوشت: احتمال اینکه در آینده نزدیک از دولت جدید لبنان رونمایی شود، زیاد است.

روزنامه مذکور در مطلب خود اعلام کرد: پست‌های حساس و کلیدی توزیع شده و اسامی شخصیت‌های متصدی آنها به غیر از نام مطرح شده برای وزارت کشور که توافقی خواهد بود، مشخص شده است.

روزنامه الجمهوریه عنوان کرد: اگر در لحظات آخر اتفاق خاصی رخ ندهد، امکان تشکیل قریب‌الوقوع دولت لبنان وجود دارد. گفتنی است، طی روزهای گذشته سلسله رایزنی‌های فشرده‌ای میان طرف‌های مختلف لبنانی برای تشکیل دولت جدید این کشور انجام شده است.

تیتر یک
  • رکوردزنی تامین کسری بودجه در هفته هفدهم

    افزایش نرخ سود در بازار حراج اوراق بدهی موجب شد تا هفته هفدهم رکورد حجم معاملات در بازار اولیه حراج اوراق بدهی را به…

از دست ندهید
بلیط هواپیما