وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد:

اسامی استان ها و شهرستان های در وضعیت قرمز و نارنجی

کدخبر: 439374
تلفات کرونا در کشور ۲۸ مرداد ماه از مرز یکصد هزار نفر عبور کرد و روز سه شنبه دوم شهریور ماه با ۷۰۹ مورد مرگ، رکورد تلفات روزانه طی ۱۹ ماه گذشته شکست و در حال حاضر ۲۴۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۴۴ شهر در وضعیت نارنجی و ۵۸ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته جان ۵۰۵ هموطن دیگر را گرفت و همچنین در این بازه زمانی ۹۵۸ هزار دُز واکسن برای ایمنی در برابر این بیماری در کشور تزریق شد.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: از دیروز چهارشنبه تا امروز پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۶ هزار و ۸۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۶۳۸ نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۲۳۷ هزار و ۷۹۹ نفر رسید.

طی ۲۴ ساعت گذشته، ۵۰۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱۲ هزار و ۹۳۵ نفر رسید.

تاکنون ۴ میلیون ۴۸۱ هزار و ۸۱۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

۷ هزار و ۴۸۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

در حال حاضر ۲۴۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۴۴ شهر در وضعیت نارنجی و ۵۸ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

تا کنون ۲۱ میلیون و ۱۲۸ هزار و ۹۲۹ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۱ میلیون و ۲۸۰ هزار و ۶۹۸ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۳۲ میلیون و ۴۰۹ هزار و ۶۲۷ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته ۹۵۸ هزار و ۹۳۳ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شد. روز سه شنبه شانزدهم شهریورماه با تزریق ۸۸۴ هزار و ۸۱۰ دُز واکسن در کشور، رکورد تزریق روزانه واکسن کرونا برای آخرین بار شکسته شد.

نخستین بار رکورد تزریق روزانه واکسن کرونا با ۵۰۵ هزار و ۳۲ دز در ۲۴ ساعت در ۱۲ مرداد ماه رقم خورد.

همچنین سوم شهریور ماه با تزریق ۷۶۴ هزار و ۱۸۵ دز واکسن کرونا در کشور، رکورد واکسیناسیون روزانه شکست.  

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام  کنند.

 ایران اکنون در خیز پنجم کرونا که از ابتدای تیر ماه از جنوب آغاز شد و به مرکز کشور رسید، به سر می برد.

تلفات کرونا در کشور ۲۸ مرداد ماه از مرز یکصد هزار نفر عبور کرد و روز سه شنبه دوم شهریور ماه با ۷۰۹ مورد مرگ، رکورد تلفات روزانه طی ۱۹ ماه گذشته شکست.  

کرونا اوایل اسفند ۹۸ در ایران شیوع یافت.

۱۸ شهریورماه و آخرین خبرهای کرونایی استان‌ها

سرعت گرفتن روند تزریق واکسن کرونا در کشور و شبانه‌روزی شدن فعالیت مراکز واکسیناسیون در برخی از نقاط، این نوید را می‌دهد که با آغاز فصل پاییز از میزان مبتلایان و فوتی‌ها تا حد زیادی کاسته شود.

امروز(پنج‌شنبه) تعداد خبرهای منتشر شده خبرنگاران از روند تزریق واکسن کرونا در استان‌ها بر سایر خبرهای کرونایی سنگینی می‌کرد و حکایت از یک عزم ملی برای واکسینه کردن مردم در برابر ویروس منحوس کرونا دارد.

هرچند کارشناسان معتقدند رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هر شرایطی باید از سوی مردم دنبال شود چرا که واکسیناسیون بدون رعایت پروتکل نمی‌تواند راهکاری برای پایان دادن به بحران کرونا باشد، اما افزایش میزان واکسینه کردن مردم در برابر این ویروس، میزان مرگ و میر مبتلایان را کاهش می‌دهد.

در هفته گذشته گلایه‌های مردمی از نبود واکسن کرونا در برخی از نقاط کشور زیاد بود اما با تدبیر دولت سیزدهم در واردات واکسن کرونا و بهره گیری از ظرفیت‌های مردمی در تزریق این واکسن، از این گلایه‌ها در هفته جاری کاسته شد.

از سویی نیز طولانی شدن روند شیوع ویروس کرونا، فرآیند آموزش دانش آموزان را با مشکلاتی مواجه کرده و ضرورت بازگشایی مدارس به عنوان یک مطالبه از سوی صاحب نظران و کارشناسان آموزشی مطرح می‌شود که در این زمینه تلاش برای واکسینه کردن فرهنگیان با جدیت بیشتری در حال انجام است.

در همین زمینه سرپرست وزارت آموزش و پرورش که امروز به استان گلستان سفر کرده است، بیان کرد: سال تحصیلی جدید با شکوه و پوشش حداکثری و تقدم بر سلامت جسمی و روحی دانش آموزان و معلمان آغاز خواهد شد.

به گفته علیرضا کاظمی، وزارت آموزش و پرورش با تمام امکانات و توان آماده شروع سال تحصیلی و گره زدن پیوند دانش آموزان و معلمان در فضای شاد آموزشی است و زمان حضور دانش آموزان در مدارس آرام‌آرام مشخص می شود.

هرچند خبرها از روند واکسیناسیون کرونا، امیدوار کننده است اما از سوی بی‌ توجهی برخی هموطنان به رعایت پروتکل‌های بهداشتی یا مراجعه دیرهنگام به مراکز درمانی در زمان ابتلا به بیماری کووید ۱۹، سرعت انتقال کرونا را افزایش داده و خطر آغاز دوره جدیدی از شیوع این ویروس را دوچندان کرده است.

هم اکنون در بسیاری از استان‌ها شاهد روند کاهشی تعداد مبتلایان به کرونا هستیم اما آمار فوتی‌ها همچنان بالا و نگران کننده است.

فیلم زیر مربوط به گزارش منتشر شده از مرکز تبریز با عنوان "در یک قدمی مرگ؛ روزهای تلخ وادی رحمت تبریز در خاکسپاری متوفیان کرونایی" است که وضعیت آرامستان این کلانشهر را به تصویر کشیده است؛ روزانه بیش از ۳۰ بیمار فوت شده کرونایی در این آرامستان تشییع می‌شوند.

به گزارش اقتصادنیوز در حال حاضر ۲۴۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۴۴ شهر در وضعیت نارنجی و ۵۸ شهر در وضعیت زرد قرار دارند که خروج از این وضعیت در کنار افزایش روند واکسیناسیون عمومی، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را می‌طلبد.

آخرین اخبار کرونایی استان‌ها

هم‌ اکنون بسیاری از استان‌های کشور وارد مرحله نزولی ابتلا به بیماری شده‌اند و اپیدمی موج پنجم در حال از بین رفتن است اما همچنان فوتی‌های کووید ۱۹ بالاست به گونه‌ای که در ۲۴ ساعت گذشته ۵۰۵ نفر از هموطنان قربانی این ویروس شدند.

آخرین اخبار کرونایی استان‌ها  

کردستان: مثبت شدن تست کرونا سه هزار و ۱۲۷ نفر در یک هفته گذشته/ یک هزار و ۳۰۴ تیم از هفته گذشته تا کنون در استان در راستای مقابله با کرونا  اقدامات بهداشتی و پیشگیری انجام داده‌اند/ در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز سه شنبه ۱۶ شهریور ۵۳۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شد و هشت بیمار هم  جان خود را از دست دادند.

سمنان: ظرفیت روزانه واکسیناسیون کرونا در استان سمنان تا ۱۲هزار دز افزایش یافت/۴۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان های زیرپوشش دانشگاه بستری شدند/راه اندازی سومین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در شاهرود

قزوین: تزریق بیش از ۳۴ هزار و ۵۶ دُز واکسن کرونا به گروه‌های هدف در شهرستان آبیک از ابتدای آغاز واکسیناسیون تا کنون

آذربایجان غربی: وضعیت شیوع کرونا در استان بسیار وخیم شده است/ همه شهرستان های آذربایجان غربی همچنان در وضعیت  قرمز هستند و شیوع بیماری نزولی نشده است/ بیش از چهارهزار نفر مراجعه روزانه به مراکز ۱۶ ساعته و بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ بستری در بیمارستان ها/ طی ۲۴ ساعت گذشته هزار و ۹۵۵ نفر به کرونا مبتلا شده و ۳۸۹ نفر هم در مراکز درمانی بستری شدند/ فوت ۲۵ نفر در آذربایجان غربی طی ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹/ تاکنون ۹۵۰ هزار دز واکسن کرونا در آذربایجان غربی تزریق شده است/ تاکنون ۶۹ هزار و ۹۸ دُز واکسن کرونا در مهاباد به جامعه هدف تزریق شده است.

آذربایجان شرقی: این استان در حال عبور از قله پنجم کروناست/ موارد بستری و سرپایی کرونایی در استان به مرور در حال کاهش، اما تعداد فوتی‌ها همچنان بالاست/ روزانه حدود ۷۰ هزار دُز واکسن، معادل ۲ درصد جمعیت استان، واکسن تزریق می شود/ از امروز افراد بالای ۴۰ سال در سطح شهرستان تبریز واکسینه می‌شوند/ با راه اندازی ۲ مرکز تجمیعی واکسیناسیون جدید در مراغه، ظرفیت واکسینه کردن شهروندان مقابل کرونا از سه به ۱۰ هزار نفر در روز افزایش یافت.

خراسان رضوی: ۱۵ درصد از هزینه های بیمه سلامت استان به بیماران کرونایی اختصاص دارد.

هرمزگان: در روند واکسیناسیون فرهنگیان ۷۰ درصد از جامعه هدف این طرح در جزیره کیش واکسن کرونا را دریافت کردند.

فارس: مرکز واکسیناسیون حسینیه عاشقان ثارالله در شیراز به صورت شبانه روزی واکسن را تزریق می‌کند.

زنجان: تاکنون ۳۹.۵ درصد جمعیت این استان دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند/ مراکز تجمیعی واکسیناسیون به تدریج افزایش یافته است.

سیستان و بلوچستان: واکسیناسیون گروه‌ سنی بالای ۲۸ سال در سیستان‌ و بلوچستان آغاز شد/ افزوده شدن ۲۹۹ مورد جدید کرونا در سیستان و بلوچستان طی ۲۴ ساعت گذشته/ شمار فوتی‌های کرونا در سیستان و بلوچستان با افزوده شدن ۶ نفر دیگر در شبانه‌روز گذشته به ۲ هزار و۴۹۲ نفر رسید.

یزد: فوت پنج کرونایی در شبانه روز گذشته/ ابتلای ۲۸۱ نفر به بیماری کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته

ایلام: چهار فوتی ناشی از کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در ایلام ثبت شد و مجموع فوتی های استان به هزار و ۲ نفر رسید/ در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۷ ابتلای جدید کرونا شناسایی شد و مجموع مبتلایان استان به ۵۶ هزار و ۳۲۹ نفر افزایش یافت/آغاز واکسیناسیون کارگران بنگاه های اقتصادی ایلام/ ممنوعیت برگزاری هر گونه تجمع و ازدحام جمعیتی در حراج های فصلی و شلوغی با توجه به وضعیت قرمز ایلام

کهگیلویه و بویراحمد: تزریق روزانه ۱۰ تا ۱۲ هزار دُز واکسن در کهگیلویه و بویراحمد

لرستان: اضافه شدن۳۰۰ تخت جدید به ظرفیت بیمارستان های این استان و پذیرش بدون محدودیت بیماران کرونایی/ از ابتدای شیوع کرونا تا کنون بیش از ۱۷۲ هزار بیمار مبتلا به کرونا در لرستان شناسایی شده است که ۲ هزار و ۳۲ نفر از این تعداد جان باخته اند.

کرمانشاه: ۵۳ تخت به تخت‌های بستری بیماران کرونایی اطفال در کرمانشاه افزوده شد/ هم‌اکنون یک هزار و ۵۸۲ نفر در مراکز درمانی کرمانشاه بستری هستند/ مجموع جان‌باختگان استان هم از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به ۲ هزار و ۲۶۱ نفر رسیده است.

لرستان: ۱۴ بیمار مبتلا به کرونا طی شبانه روز گذشته در این استان جان باختند/ ۷۹۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا طی شبانه روز گذشته در این استان شناسایی شدند/ اکنون یکهزار و ۱۷۳ بیمار مشکوک و مبتلا به کرونا در بیمارستان ها و مراکز درمانی استان بستری هستند/ روزانه پنج هزار دُز واکسن کرونا در بروجرد تزریق می‌شود.

مازندران: طی هفته جاری در ۲مرحله ۲۱۶ هزار دُز روز یکشنبه چهاردهم و ۱۲۷هزار دز واکسن جدید نیز دیروز وار استان شد/ تاکنون یک میلیون و ۴۶۱ هزار دُز واکسن در استان تزریق شده است/ در روز چهارشنبه هفته جاری، ۱۲ نفر دیگر قربانی کرونا شدند.

البرز: ۲۹ بیمار کووید۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند/ ۱۵۹ بیمار بدحال کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته به بیمارستان های البرز  منتقل شدند/ اکنون ۶ شهرستان تابعه البرز در وضعیت قرمز و یک شهرستان زرد کرونایی است.

چهارمحال و بختیاری: فوت هفت بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان طی شبانه‌روز گذشته/ شناسایی ۳۶۲ بیمار مبتلا به کرونا در شبانه‌روز گذشته/حال ۶۵ بیمار وخیم است و در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند/تمامی ۱۰ شهرستان چهارمحال و بختیاری در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) شیوع کرونا قرار دارد.

نقشه+کرونایی+کشور+از+13+شهریور+1400

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما