پوتین: تصمیم‌های سیاسی در المپیک توکیو علیه روسیه را فراموش نمی‌کنم

کدخبر: 439826
اقتصاد نیوز : ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه در مراسم ویژه کرملین از مدال آوران المپیک روسیه تقدیر کرد و از دستاوردهای آن‌ها در توکیو و قدرت آن‌ها در غلبه بر موانع - از جمله تصمیمات "سیاسی" علیه روسیه - قدردانی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری تاس اعلام کرد، رییس‌جمهور روسیه در مراسم ویژه کرملین از مدال آوران المپیک روسیه تقدیر کرد.

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه در مراسم ویژه کرملین از مدال آوران المپیک روسیه تقدیر کرد و از دستاوردهای آن‌ها در توکیو و قدرت آن‌ها در غلبه بر موانع - از جمله تصمیمات "سیاسی" علیه روسیه - قدردانی کرد.

ورزشکاران روس به دلیل تحریم‌های آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ به دلیل ادعای دستکاری آزمایشگاه مسکو در داده‌های دوپینگ، مجبور شدند تحت پرچم کمیته المپیک روسیه (ROC) در ژاپن شرکت کنند.

این تیم در جدول مدال‌ها در توکیو با کسب ۷۱ مدال در مجموع با ۲۰ مدال طلا، ۲۸ نقره و ۲۳ برنز پنجم شد.

بسیاری از این مدال‌آوران در مراسم روز شنبه کرملین حضور یافتند که در آن جوایز به ورزشکاران برجسته اهدا شد و ورزشکاران مورد ستایش پوتین قرار گرفتند.

ولادیمیر پوتین گفت: ورزشکاران روسی در المپیک توکیو افتخارآمیز ظاهر شدند. من درک می کنم که این کار آسان نبود. هم‌چنین محدودیت‌های شدیدی به دلیل همه‌گیری وجود داشت. من نمی‌توانم تصمیمات مشهور و متأسفانه سیاسی شده در مورد کشور و تیم ما را که از ورزش دور هستند فراموش کنم. اما شما بر همه این مشکلات غلبه کردید و برای افتخار ورزشی روسیه جنگیدید.

به مدال آوران خودرو BMW نیز اهدا شد.

تیتر یک
  • عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای؛ انگیزه‌ها و دلالت‌ها

    اگرچه مزایای مستقیم ناشی از عضویت در سازمان شانگهای ایران چندان چشم‌گیر نیست، اما در شرایطی که دولت جدید در ایران…

از دست ندهید
بلیط هواپیما