بر اساس مدل شمردن با انگشت ملیت افراد را حدس بزنید

کدخبر: 439952
شاید شمردن با انگشتان کاری ساده بنظر برسد که همه مردم شبیه به هم این کار را انجام دهند در حالی که مدل شمردن با انگشتان به ملیت شما باز می گردد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شاید شمردن با انگشتان کاری ساده بنظر برسد که همه مردم شبیه به هم این کار را انجام دهند در حالی که مدل شمردن با انگشتان به ملیت شما باز می گردد.

بسیاری از مردم اقصا نقاط جهان شمردن را با انگشتانشان یاد می‌گیرند، اما شاید ندانند که شیوه شمردن انگشتان در هر فرهنگی می‌تواند متفاوت باشد.

برای مثال در بریتانیا یا بسیاری از نقاط اروپا، احتمالا بیشتر افراد از انگشت شست شروع به شمردن می‌کنند و با انگشت کوچک تمام می‌کنند.

در آمریکا اما بیشتر از انگشت اشاره خود شروع و با انگشت شست شمارش را تمام می‌کنند.

بر اساس مدل شمردن با انگشت ملیت افراد را حدس بزنید

در ایران و بخش‌هایی از خاورمیانه، شمارش با انگشت کوچک آغاز می‌شود.

در ژاپن شمارش را با دست باز شروع می‌کنند و یکی یکی انگشتان را می‌بندند.

اما این تنوع فرهنگی همیشه به رسمیت شناخته نشده، و کمتر کسی به آن توجه کرده است.

در گذشته پژوهشگران فرض می‌کردند که شمردن با انگشت فقط به یک روش انجام می‌شود و آن هم به روشی که در غرب رایج است. توجه به تنوع فرهنگی به خصوص در امر آموزش کودکان مهم است.

اما انواع شمردن حتی پیچیده‌تر از آن است که گفته شد. در هند، خطوط بین بخش‌های انگشت نیز شمرده می‌شود. به این ترتیب هر انگشت چهار شماره و هر دست ۲۰ عدد را می‌شمارد.

در بخش‌هایی از شرق آفریقا مثل تانزانیا کسانی که به زبان بانتو تکلم می‌کنند، برای نمایش اعداد اغلب از هر دو دست همزمان استفاده می‌کنند. برای مثل عدد شش را با باز کردن انگشت اشاره، وسط و حلقه‌ی هر دو دست نشان می‌دهند.

گروهی از بومیان منقرض‌شده کالیفرنیا نیز از فضای بین انگشتان برای شمردن استفاده می‌کردند.

این فهرست همچنان ادامه دارد، که اینجا مجالش نیست. اما شاید بد نباشد، از این به بعد برای آشنایی با یک فرهنگ جدید، بپرسید که آنها چگونه با انگشتانشان می‌شمارند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما