این است علت پرخوری زنان!

کدخبر: 440066
اقتصادنیوز: عضو هیات علمی دانشگاه علوم‌پزشکی شهیدبهشتی گفت که یکی از علت‌های پرخوری در دوران عادت ماهانه تغییرات هورمونی است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر غزاله اسلامیان اظهار داشت: بسیاری از زنان در دوران عادت ماهانه دچار پرخوری کاذب می‌شوند که با روش‌های علمی می‌توان این مشکل را کنترل کرد. البته بسیاری از زنان ممکن است قبل از این روزها اشتیاق زیادی به خوردن برخی از خوراکی‌های خاص، مانند غذاهای چرب و شیرین داشته باشند، پرخوری افراطی قبل از این دوره، که گاهی نشان‌دهنده اختلال ناخوشی پیش‌قاعدگی (PMDD) هم می تواند باشد.

این متخصص تغذیه با بیان اینکه یکی از علت‌های پرخوری در دوران قاعدگی تغییرات هورمونی است، افزود: هورمون‌های تخمدان نقش مهمی در این وضعیت دارند که استفاده از رژیم های پرپروتئین یکی از کارآمدترین روش های کنترل اشتها در دوران قاعدگی است، البته این موضوع معمولا  همیشگی نیست  و با پایان قاعدگی این وضعیت تمام می‌شود؛ اما اگر فردی به این نوع پرخوری (حتی وقتی در چرخه پیش‌قاعدگی قرار ندارد) مبتلا است، حتما باید به پزشک مراجعه کند.

وی با اشاره به این موضوع که مواد غذایی حاوی فیبر احساس سیری طولانی‌تری به شما می‌دهد، افزود: در طول ماه، به ‌ویژه قبل از شروع عادت ماهانه، غذاهای سالم مصرف کنید، از مواد خوراکی حاوی قندهای تصفیه‌شده بپرهیزید، غذاهای سرشار از فیبر مانند میوه‌ها، سبزیجات، انواع لوبیا، دانه‌ها و غلات کامل از جمله برنج قهوه‌ای و جو مصرف کنید. برای کنترل اشتها  و پیشگیری از افزایش وزن بهتر است، استفاده از  کربوهیدارت ها و چربی ها کمتر از سایر گروه های غذایی باشد.

وی یکی از کارآمدترین روش‌ها برای کنترل اشتها را کاهش میزان مصرف کربوهیدارت و چربی و در مقابل افزایش مصرف پروتئین ها دانست و توضیح داد: استفاده از پروتئین های حیوانی سالم تر مثل گوشت های سفید (مرغ و ماهی) و یا حبوبات و سویا نیز می تواند موثر باشد. در دوره قاعدگی بهتر است چند روز قبل از عادت ماهیانه از بشقاب های وعده غذایی سالم استفاده شود.

او ادامه داد: باید نصف بشقاب را به فیبرها اختصاص دهیم، فیبر باعث می شود احساس سیری پایدارتری داشته باشیم و نیم دیگر بشقاب را  به کربوهیدارت‌ها اختصاص دهیم و یک چهارم مابقی را به پروتئین  که ترجیحا گوشت سفید و حبوبات باشد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی گفت: بانوان از حدود یک هفته یا چند روز قبل از قاعدگی دچار نشانه‌هایی می شوند که این علایم و یا نشانه‌های ناخوشایند مانند تغییر خلق و خو، کاهش آستانه تحمل و دردهای شکمی است که می تواند بر کیفیت زندگی اثرگذار باشد.

اسلامیان با اشاره به اینکه پیروی از الگوی غذایی صحیح می تواند به کنترل مشکلات ناشی از قاعدگی کمک کند توضیح داد: مکمل های حاوی پروبیوتیک و رژیم های غذایی می توانند به کاهش التهابات دوران قاعدگی کمک کنند در واقع این مکمل ها دارای  باکتری های مفید دستگاه گوارش هستند که با دریافت این مواد می توانیم جمعیت باکتری های دستگاه گوارش را به سمت مناسب سوق دهیم. مطالعات نشان داده کلسیم، امگا ۳ و منیزیم نیز در کاهش التهاب به میزان قابل توجهی اثرگذار است.

متخصص تغذیه  در ادامه با اشاره به این موضوع که یکی از مواد غذایی که می تواند التهاب دوران قاعدگی را افزایش دهد روغن ها و چربی های جامد است اضافه کرد: چنانچه روغن های مایع و گیاهی مثل روغن زیتون، کنجد، کانولا و کلزا را جایگزین روغن های جامد وچربی های اشباع شده کنیم قطعا التهاب به کمترین میزان خود می رسد. پرهیز از مصرف غذاهای شور و کنسرو شده راهکار مناسبی برای کاهش التهاب های دوران قاعدگی است و  به طور کلی غذاهای شور خصوصا در دوران قاعدگی التهاب را افزایش می دهد به طور مثال کره بادام زمینی را می توانید جایگزین پنیر پرچرب و  شور در وعده صبحانه کنید.

وی به بانوانی که به اضافه وزن مبتلا هستند نیز توصیه کرد: بهتر است از رژیم‌های غذایی اصولی و مناسب بهره ببرند و وزن خود را به میزان مناسبی برسانند تا بتوانند علایم و نشانه های آزار دهنده دوره قائدگی را بهتر کنترل کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما