کلاهبرداری با وعده اقامت در ترکیه

کدخبر: 441226
اقتصادنیوز : مأموران پلیس آگاهی تهران بزرگ فردی را که با وعده اخذ اقامت در کشورهای خارجی اقدام به کلاهبرداری چندین هزار یورویی کرده بود، دستگیر کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شرق،در تاریخ نهم خرداد امسال بود که یکی از شهروندان به پلیس آگاهی مراجعه کرد و از کلاهبرداری به شیوه خرید‌و‌فروش ارز برای انجام امور مهاجرتی خبر داد. او به مأموران گفت که چند روز پیش با فرد ناشناسی در خیابان پیروزی تهران آشنا شده و این فرد ادعا کرده که در قبال اخذ مبلغ سه‌ هزار یورو مقدمات خروج او را از کشور به مقصد ترکیه فراهم خواهد کرد.

شاکی نیز به این فرد اعتماد کرده و مبلغ مذکور را به شکل نقدی در اختیارش قرار داده، اما پس از دریافت مبلغ، فرد ناشناس دیگر پاسخ‌گوی تماس‌ها و پیام‌های شاکی نبوده و این فرد نیز ناگزیر به شکایت شده است.

با کسب این اطلاعات، گروهی از مأموران پلیس آگاهی رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند و موفق به شناسایی مخفیگاه فرد کلاهبردار در محدوده خیابان پیروزی شدند که پس از هماهنگی با مقام قضائی و اخذ مجوز عملیات این فرد در مخفیگاهش دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد.
مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ با تأیید این خبر اعلام کرد برای این فرد پرونده‌ای تشکیل شده و متهم برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شده است. همچنین تحقیقات برای شناسایی دیگر قربانیان احتمالی این فرد نیز در حال انجام است.

تیتر یک
اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
از دست ندهید
بلیط هواپیما