دستور جدید دولت چین: در خانه بمانید

کدخبر: 441637
اقتصاد نیوز : مقامات بهداشتی چین اعلام کردند که موارد ابتلای بومی به کووید ۱۹ در شهر شیامن، فوجیان، یکی از استان‌های جنوب شرق این کشور به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، افزایش موارد بومی ابتلا به ویروس کرونا در شهر شیامن چین منجر به قرنطینه جدی این شهر و تعطیلات تمامی اماکن عمومی شده است.

رویترز اعلام کرد، مقامات بهداشتی چین اعلام کردند که موارد ابتلای بومی به کووید ۱۹ در شهر شیامن، فوجیان، یکی از استان‌های جنوب شرق این کشور به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. 

براساس تصمیم دولت، شهر شیامن مانند شهر پوتیان با اعامل شدید محدودیت مواجه شده است؛ از ساکنان این شهر درخواست شده در خانه بماند و حتی برای تعطیلات از منازل خود خارج نشوند. ضمن اینک کلاس های حضوری در مهدکودک‌ها، دبستان ها و دبیرستان‌ها به حالت تعلیق درآمده و اماکن عمومی نظیر سینماها، سالن‌های ورزشی و رستوران‌ها تعطیل شده‌اند. فعالیت‌های جمعی شامل تورها، نمایشگاه‌ها و نمایش‌ها نیز متوقف شده است.

به دنبال موارد جدید بیماری کروناویروس، کارکنان پزشکی آزمایش اسید نوکلئیک را برای ساکنان شهر شیامن که مرکز گردشگری و حمل و نقل با پنج میلیون نفر جمعیت است، انجام می‌دهند.

شیامن، شهری دیدنی با ۵ میلیون نفر جمعیت، یکی از چهار شهر استان فوجیان، جدیدترین نقطه کانون  همه‌گیری کرونا در چین است که مواردی را در روزهای اخیر گزارش کرده است.

شیوع مجدد کووید ۱۹ در استان فوجیان، از شهر پوتیان با حدود ۳.۲ میلیون نفر جمعیت آغاز شد که اولین مورد ابتلا به این بیماری در ۱۰ سپتامبر سال جاری (۲۰۲۱) گزارش شده است. مبتلایان جدید کووید ۱۹ در این استان به سویه مسری دلتا آلوده شده‌اند.

تیتر یک
  • تاریخ انقضای میلیتاریسم آمریکایی فرارسیده است؟

    اقتصادنیوز: رئیس و عضو ارشد اندیشکده کوئینسی در تحلیلی برای نشریه فارن افرز استدلال کرده‌اند که استفاده ایالات متحده…

از دست ندهید
بلیط هواپیما