اظهارات مهم ریابکوف درباره مذاکرات ثبات راهبردی با آمریکا

کدخبر: 444265
اقتصاد نیوز : معاون سیاسی وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد مذاکرات واشنگتن و مسکو در زمینه «ثبات راهبردی» پیشرفت آهسته اما خوبی داشته است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، سرگئی ریابکوف معاون سیاسی وزیر امور خارجه روسیه روز پنج‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران روند پیشرفت مذاکرات ثبات راهبردی میان روسیه و آمریکا را «آهسته اما خوب» توصیف کرد.

ریابکوف در خصوص مذاکرات ثبات راهبردی به خبرنگاران گفت: «با توجه به آنچه از مذاکرات می‌دانم، می‌توانم به‌طور خلاصه بگویم که روند پیشرفت مذاکرات آهسته اما به نوبه خود خوب است.»

وی در ادامه توضیح داد: «ما توافق کردیم که دو کارگروه برای پرداختن به موضوعات تخصصی تشکیل دهیم. در ابتدا تبادل سیگنال بین ما باید همچنان ادامه پیدا کند؛ این زیربنای کاری است که ما در این مرحله در حال انجامش هستیم.»

معاون وزیر خارجه روسیه در خصوص وظایف کارگروه‌ها نیز گفت: «کارگروه اول به مسائل اصولی و وظایف طرفین در زمینه کنترل تسلیحات می‌پردازد و کارگروه دوم نیز موضوعات سخت‌افزاری –ظرفیت‌های طرفین در این حوزه و اقداماتی که می‌توانند تأثیرات راهبردی داشته باشند- را دنبال خواهد کرد.»

ریابکوف اضافه کرد: «علی‌رغم اختلافات موجود که تعدادشان هم زیاد است،‌ دو طرف برای پیشبرد فرآیند مذاکرات تمایل و آمادگی دارند.»

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما